AM NEVOIE DE SFATUL UNUI MEDIC!

22-02-2008
IULICORN
Nu este medic/terapeut
IULICORN
Am fost operata de fibron uterin in luna mai 2007, mi s-a facut histerectomie, ovarele mi-au fost lasate. As dori sa stiu la ce perioada ar tb sa-mi fac un Papanicolau si dc ar tb sa iau vreu tratament pe baza de calciu. Ce sfaturi imi dati?
Va multumesc
2 comentarii
0
23-02-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. La un an
2. Probabil că nu trebuie, neavând risc crescut de osteoporoză, dar nu strică.
0
04-05-2010, ora 12:09
pia sfetcu
Nu este medic/terapeut
pia sfetcu
buna.numele meu este pia sfetcu.am 47 de ani.de cateva luni am tulburari menstruale.la inceputul anului nu am avut ciclu vreo 2 luni, apoi am avut o luna si jumatate in continuu.bineinteles ca am mers la medic.mi s-a facut si o ecografie.eu am sterilet si explicatia medicului a fost ca s-ar putea sa am o infectie ovariana si din cauza steriletului se vindeca mai greu.cu toate ca steriletul este in perfecta stare.mi s-a recomandat un tratament cu ZANOCIN.l-am urmat, mi s-a oprit intradevar ciclul dar dupa ceva vreme si totusi acum imi vine din doua in doua saptamani, persista dureri ale sanilor si dureri de cap intradevar suportabile dar zilnice.nu stiu ce sa fac, ma slabeste acest ciclu atat de des recunosc fizic si psihic..tot acelasi medic mi-a recomandat si progesteron dar daca eu am tot sangerat la un interval atat de scurt nu l-am mai luat.mi-ar fi de ajutor un sfat de la un medic...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.