Am nevoie de sustinere medicamentoasa?

21-03-2012
roxana36
Nu este medic/terapeut
roxana36
In urma unei perioade mai agitate, parintii bolnavi, am intrat intr-o perioada neagra a vietii mele, care pana in prezenta a fost normala.Astfel incat am ajuns la camera de garda cu simptomele unui atac de panica, ce s-a repetat intr-o luna si jumatate de mai multe ori cu intensitati diferite. Acest lucru m-a facut sa-mi fac toate analizele si investigatiile:cardiologie, EKG, normal, neurologie, spondiloza cervicala brahiala, ce mi-a acutizat senzatia de lipsa de aer, ptr.care am facut fizioterapie si tratament zece zile, endocrinologie, noduli tiroidieni de 0, 39mm, TSH, FT4, CALCITONINA NORMALE, calciu, magneziu, sub val normale, dar nimic de speriat.Intr-un final, dupa aproape doua luni de chin am hotarat sa i-au legatura cu un psihoterapeut, care mi-a propus mai intai sustinere medicamentoasa. Asa incat, acum de 9 zile i-au xanax de 0, 25 de trei ori pe zi si serlift la inceput 5 zile jum de capsula, iar acum cate o cps pe zi. Frica mea cea mare este dependenta si, sa nu revina acele stari proaste de agitatie.Acum starea mea s-a mai imbunatatit, desi mai am diminei i care tremur, stare se risipeste dupa pranz. Sunt programata la controlla 14 zile. Cu multumiri, multa sanatate tuturor!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul