Am nevoie de un medic cardiolog foarte bun

07-07-2014
Raluuuuu
Nu este medic/terapeut
Raluuuuu
Buna ziua! Mama mea este suspecta, repet doar suspecta de cancer bronho pulmonar si de 5 luni urmeaza tratament cu citostatice. De 2 saptamani i s-a descoperit un mixom la inima care ocupa 75 % din atriul drept si trebuie operata de urgeta. Niciun medic nu isi asuma acest risc, pentru ca nu se stie inca care este situatia de la plamani. Mai are de facut o sedinta de citostatice, apoi sa i se repete toate analizele pentru plamani si asta inseamna aproximativ 2 luni. Poate fi riscant sa astepte atat de mult...dar nu stim ce sa facem. Mi s-a spus ca in TIMISOARA sunt cardiologi foarte buni. Este adevarat? Am mare nevoie de o recomandare. Medici din Bucuresti ne tot amana si amana...
1 comentarii
0
08-07-2014, ora 18:44
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
RALU am vazut mai demult un reportaj din cluj sau timisoara unde se facea reclama la plamanii artificiali costa 2 000 de euro unul si ei au cumparat 3, si erau foarte mendrii dar [pe prostii dau milioane de euro, acum revenind la problema ta : NU TEAI GANDIT NICIODATA CA MEDICII AU SI EI DREPTATE FARA INIMA NU POTI TRAI DAR NICI FARA PLAMANI, SI NU RISCA O ANESTEZIE DACA MAMA TA NU POATE RESPIRA SINGURA.
Majoritatea medicilor chiar daca vad analize CT RMN etc.. iti zic asa: NU POT SA MA IAU DUPA ASTA O SA DISCUTAM MAI MULTE DUPA CE TE DESCHID SI VAD CU OCHII MEI CE SE AFLA ACOLO, EU sunt pacient si asa mi sa zis mereu si cred ca au dreptate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.