am nevoie de un raspuns!!

18-10-2007
brun3tika
Nu este medic/terapeut
brun3tika
tatal meu in varsta de 47 de ani, in urma cu 3 luni, sa simtit cam rau simtea junghiuri la inima si il durea capul, a mers la doctor si a primit trimitere la cardiologie si psihiatrie.La psihiatrie i sa spus ca are creierul imbatranit cu 30 de ani.Ce inseamna asta?se poate trata?se poate muri?as vrea sa stiu ce se poate face?si la ce imiplica acest lucru?are legatura cu consumul de alcool tutun?A urmat un tratament cu pastile pt inima si vitamine dupa care a fost chemat dinou la control la cardiologie si i sau mai dat in continuare doar vitaminele (lagosa- parca).
2 comentarii
0
18-10-2007, ora 00:00
ileana_cons
Nu este medic/terapeut
ileana_cons
Buna ziua,
Formularea "are creierul imbatrinit cu 30 de ani" este foarte, foarte vaga - nu inseamna de fapt nici un diagnostic, cu atit mai mult, nu contine informatii despre o evolutie ulterioara.Imi pare rau ca asta a fost raspunsul pe care l-ati primit. A fost vazut de un psihiatru- daca da, care a fost, clar, diagnosticul (de pe reteta, de exemplu, daca a primit ceva)?. Nu va ingrijorati degeaba; trebuie sa aflati intii daca chiar e vorba de o afectiune, si daca da, care e aceea.

Dr. Ileana Constantin,
Medic rezident psihiatrie
0
10-02-2008, ora 00:00
BEBY
Nu este medic/terapeut
BEBY
AM UN BAIETEL DE 5ANI SI E HYPERKINETIC AS DORI SA STIU DACA ISI VA REVENI TOTAL.FACE RECUPERARI PSIHO-LOGO MERGE LA GRADINITA NORMALA DAR NU PREA COMUNICA CU COPII(DOAR CAND VREA CEVA)VORBESTE DAR NU PREA INTELEGE ORICE(CRED EU)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul