am nevoie de un raspuns rapid pentru a sti ce sa fac pls

14-11-2007
mada1234
Nu este medic/terapeut
mada1234
iau de 3 luni Logest iar pe prospectul care il avea scria ca se face pauza 7 zile lunadu-se prima pastila in aceeashi zi doar ca eu am inteles ca in aceeashi zi in care am terminat astfel incat daca terminam o folie miercuri luam prima pastila miercurea viitoare.asha am facut in cele 2 datzi. acum trebuie sa iau alta folie shi nu stiu daca sa continui asha sau daca sa o iau maine cand va fi a 8-a zi. si inca o intrebare ar fi daca a avut vreo repercusiune faptul ca am luat cu o patsila inainte..va multumesc
2 comentarii
0
14-11-2007, ora 00:00
mada1234
Nu este medic/terapeut
mada1234
corectez...daca a avut vreo repercusiune faptul ca am incpeut folia cu o zi inainte.
0
14-11-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu este nimic grav dacă aţi început folia cu o zi mai devreme. Este bine să vă obişnuiţi să începeţi de fiecare dată folia în aceeaşi zi a săptămânii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pauza la anticoncepționale și riscul apariției simptomelor psihiatrice
  •