Am auzit ca e posibil sa ramai insarcinata chiar daca esti virgina

02-02-2017
Moxi
Nu este medic/terapeut
Moxi
Acum aproape 4 saptamani eu si prietenul meu am avut parte de preludiu, ( mentionez ca nu a avut loc contactul sexual, sunt virgina), amandoi am fost in lenjerie intima. Mi-a intarziat menstruatia aproximativ o saptamana (nu era regulata nici inainte), dar acum mi-a venit, totusi inca ma dor sanii si am observat pe areole mici umflaturi. Am citit pe internet despre tuberculii lui Montgomery care apar atunci cand esti insarcinata si care seamana putin cu umflaturile care sunt si pe areolele mele. Ele nu sunt prezente mereu. Am facut un test de sarcina cu o zi inainte sa imi vina menstruatia si a iesit negativ, totusi sunt putin speriata in legatura cu umflaturile de pe areolele sanilor. Sanii sunt putin durerosi la atingere.

Am auzit ca e posibil sa ramai insarcinata chiar daca esti virgina. Oare e posibil sa fiu insarcinata?
1 comentarii
0
02-02-2017, ora 21:28
Moxi
Nu este medic/terapeut
Moxi
Raspundeti-mi, va rog!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul