Am nevoie de un sfat..urgent!!!

02-05-2007
ludmylla
Nu este medic/terapeut
ludmylla
Pt prima data s'a intamplat sa fim amandoi cu "capul in nori"si sa nu folosim nici un mijloc de contraceptie.Cam dupa 12 ore de la contactul sexual neprotejat am luat Postinor 2.Doar ca farmacista mi'a spus ca, daca a trecut jumatate de ora sau mai mult de o ora de la contact sa iau ambele pastile in acelasi timp, ceea ce am si facut.Citind in prospect(abia dupa ce am luat pastilele)am vazut ca nu trebuia sa le iau asa:( Menstruatia trebuia sa'mi vina cam in perioada asta..dar deocamdata nimik:(E posibil sa fiu insarcinata?Pastilele si'au mai facut efectul?
8 comentarii
0
03-05-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da, si-au facut efectul. Menstruatia dupa Postinor nu vine chiar asa la fix, ci se poate lasa asteptata. Este important sa stiti ca acum NU sunteti protejata.
0
03-05-2007, ora 00:00
ludmylla
Nu este medic/terapeut
ludmylla
Urmarile vor fi cumva mai grave daca am luat ambele pastile in acelasi timp?
0
04-05-2007, ora 00:00
camy03
Nu este medic/terapeut
camy03
am avut un contact sexual neprotejat si dupa 9 ore d la poducerea contactului sexual am luat postinor2 iar acum la 5 zile dupa ce am luat pastila mi-a venit ciclu!!e posibil o sarcina???va rog mult sa-mi raspunde-ti la intrebare
0
06-05-2007, ora 00:00
ludmylla
Nu este medic/terapeut
ludmylla
Cred ca sarcina este exclusa din moment ce ti'a venit menstruatia.
0
06-05-2007, ora 00:00
camy03
Nu este medic/terapeut
camy03
deci p bune mai linistit mi-ai luat o mare greutate d p inima si acuma sa inteleg k trebuie sa-mi mai vina ciclu la data la care trebuia sa-mi vina nu??sau luna asta nu-mi mai vine??
0
06-05-2007, ora 00:00
ludmylla
Nu este medic/terapeut
ludmylla
Ma bucur ca te'ai linistit.In legatura cu cealalta intrebare nu stiu ce sa'ti zic pt ca n'as vrea sa'ti zic gresit.Eu am luat tot asa Postinor2 si mi'a venit menstruatia dupa vreo 4 zile dupa ce am luat pastilele.Doar ca mie oricum trebuia sa'mi vina in perioada asta.S'a lasat asteptata ce'i drept si asta probabil din cauza pastilelor, care'ti da organismul peste cap.
0
29-05-2007, ora 00:00
camy03
Nu este medic/terapeut
camy03
deci au trecut 2 saptamani decand trebuia sa-mi vina ciclu s mie frik deoarece nu mi-a venit cu totul k la 5 zile dupa ce am luat postinor mi-a venit ciclu, mie frik sa fac s testul de sarcina voi ce parere aveti??cand a-r trebui sa-mi vina ciclu??
0
29-05-2007, ora 00:00
camy03
Nu este medic/terapeut
camy03
deci au trecut 2 saptamani decand trebuia sa-mi vina ciclu s mie frik deoarece nu mi-a venit cu totul k la 5 zile dupa ce am luat postinor mi-a venit ciclu, mie frik sa fac s testul de sarcina voi ce parere aveti??cand a-r trebui sa-mi vina ciclu??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •