De foarte mult timp acuz dureri groaznice de cap

12-10-2008
salome_77
Nu este medic/terapeut
salome_77
De foarte mult timp acuz dureri groaznice de cap..simt intepaturi in spate urechii stangi si ceafa.durerea persista zi de zi.am avut atacuru de panica si tachicardii.am facut analize complete...EKG, TOMOGRAFIE, dar madicii au inceput sa imi dea xanax, tranxene, ansilan, stilnox.Pentru ce miau dat aceste medicamente cind eU simt ca imi bubuie capul si ca exlpodeaza????totul e stres...atit nici un alt raspuns.Iar eu cu aceste medicamente simt ca inebunesc...ma doare groaznic.am stari de ameteala, am inceput sa uit, am cazut din picioare pur si simplu.mi se intuneca vederea si se pune o ceata pe ochiul sting urmata de durei groaznice in aceea zona a capului??????OARE CHIAR AM NEVOIE DE TRANCHILIZANTE SA MA POT FACE BINE..????????durerea e persistenta zi de zi doar ca uneori e mai usoara alteori ma termina.VA ROG DATI-MI UN SFAT INCOTRO SA O MAI IAU CA NU MAI STIU SI CE TREBUIE SA FAC,.VA IMPLOR
1 comentarii
0
05-11-2008, ora 19:58
lori84
Nu este medic/terapeut
lori84
iubita, mergi si la un psihiatru, asa am patit si eu, ai nevoie de seroxat care trateaza cauza, si xanaxul e bun pt tine probabil, stiu ca e greu sa te adaptezi cu ele, dar incearca sa gandesti pozitiv si ai sa vezi ca o sa fie ok, nu te speria, eu iau seroxat de 2 ani, si azi sunt mult mai bine, probabil ca acum e dependenta, dar asta e, decat sa-mi fie rau mai bine iau pastile toata viata, astept un raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.