Am niste bubita mici si rotunde!!! :-(

09-07-2010
Bueno
Nu este medic/terapeut
Bueno
Buna ziua!!!
De cam 4 zile am observat ca am pe ambele maini si pe picioare mai acentoat pe pulpa piciorului stang niste bubite mici rosii un fel de basicute rotunde.La inceput nu leam dat atentie spunand ca este de la un aliment ceva, dar au inceput sa se extinda pe dosul palmelor si au inceput sa apara cateva si pe burta.Nu am mancarimi de la ele nici alte simtome.Lui cine iam spus de bubite si lea vazut a spus ca este de la stres de la un aliment sau de la o alergie(pana acum nu am fost alergie la nimic).Mas duce la medicul meu de familie sa se uite si sa isi dea o parere dar medicul meu este de specializare pediatra si este coada mare la cabinet(imi este rusine sa il deranjez pentru atat).Imi puteti da dumneavoastra un sfat util ?
Ce poate fii si de la ce???
1 comentarii
0
23-11-2015, ora 22:03
ionut user ocupat
Nu este medic/terapeut
ionut user ocupat
Buna ziua, vreau sa precizez ca si eu am aceleasi bube ca cele precizate mai sus si vreau sa le mai descriu ca avand in diametru intre 1 si 3 mm de o culoare roz si sunt uscate si tari si ma mananca usor in mare doar cand le dau atentie. Locul de munca e foarte solicitant si vreau mai intai sa vad daca are cineva idee despre ce e vorba, poate reusesc sa descopar online cauza lor si tratamentul necesar inainte de a solicita un medic si a face tot felul de analize. Multumesc anticipat !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.