Am niste bubite foarte mici sub pielea penisului

89 comentarii 1 2 3
0
08-10-2010, ora 20:41
Sylar
Nu este medic/terapeut
Sylar
buna de aproximativ 2, 3 luni am niste bubite pe penis si in jurul lui si ma mananca cea ce e naspa daca imi puteti spune si mine din ce cauza le am si cum pot scapa de ele nu am a vut contact sexual cu cineva.mersi
0
17-10-2010, ora 18:59
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Luciano si Sylar:
Probabil ca nu intretineti igiena locala in mod corespunzator.
Ar trebui sa spalati capul penisului in fiecare dimineata cu apa calduta si sa-l stergeti cu un prosop curat.
0
20-10-2010, ora 22:25
Andre46
Nu este medic/terapeut
Andre46
Buna ziua. De 2 zile am observat ca dupa decalotare, am niste bubite mici si rosii, 3 la numar, cu aceeasi forma dar de marimi diferite, pe pielea penisului, in partea superioara. Precizez ca acestea nu au apaut in urma unui contact sexual. Ce ar putea fi? Va multumesc.
0
20-10-2010, ora 22:29
Andre46
Nu este medic/terapeut
Andre46
Am uitat sa spun ca nu ma deranjeaza in niciun fel si sunt relativ putin iesite in relief.
0
02-11-2010, ora 20:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sunt iritatii datorita igienei necorespunzatoare (cititi ce s-a scris pana acum !!).
0
17-01-2011, ora 14:24
LeBaron
Nu este medic/terapeut
LeBaron
buna ziua dl-e Dr., am si eu o problema;de vreo 4-5 zile mi-au aparut pe varful penisului niste pete mici rosii care in ziua urmatoare au devenit albe si usor reliefate(foarte mici).De 2 zile sunt in aceeasi stare, nu ustura, nu ma mananca, nu ma jeneaza in nici un fel.Eu folosesc servetele umede dupa fiecare vizita la toaleta :) si chiar inainte sa apara problema am schimbat producatorul de servetele, posibil sa aiba vreo legatura?De cand cu bubitele nu am mai folosit acele servetele dar nici problema nu a disparut, ba mai mult ieri seara mi-au crapat buzele la nivelul comisurilor bucale(sper din tot sufletul sa nu aiba legatura una cu alta)Am o relatie stabila 3-4 ani cu aceeasi partenera si avem numai contact protejat.Astept un raspus, va multumesc anticipat.Stima
0
12-04-2011, ora 14:59
costino1
Nu este medic/terapeut
costino1
buna ziua domnule doctor am 18 ani si pe pielea care inconjoara penisul am niste bubite albe asa.par a fi sub piele..va rog frumos sa imi ziceti si mie ce sa fac..astept un rasp cat mai repede.va multumesc
0
14-04-2011, ora 22:20
elenus_18
Nu este medic/terapeut
elenus_18
Buna seara!!! prietenului meu i-au aparut niste bubite rosii pe penis, si acum s-au transformat in pete. Ce ar putea fi?
0
14-04-2011, ora 23:09
stefan9
Nu este medic/terapeut
stefan9
domnu doctor mi-au aparut si mie de ceva vreme pe penis niste bubite ca un fel de cosuri. nu am avut niciodata un contact sexual. ce as putea lua sa imi treaca va rog mult sa imi raspundeti...
0
04-05-2011, ora 01:26
ggeo
Nu este medic/terapeut
ggeo
de o perioada am observat sub pielea penisului o umflatura cat un bob de grau, tare si nu doare cad il ating, ce poate fi?
0
10-12-2011, ora 11:50
danielcheloo
Nu este medic/terapeut
danielcheloo
Salutare am si eu o problema de vreo 2 saptamani mi-au iesit niste bubite foarte mici sub pielea capului penisului care dupa contact sexual ma mananca, am incercat sa dau cu creme etc nu vor sa treaca. Ar exista vreo crema speciala care sa o incerc pana sa ajung la dermatolog?
Va specific ca am 24 de ani
Va multumesc
0
10-02-2012, ora 13:56
bitza.valentin
Nu este medic/terapeut
bitza.valentin
buna ziua, , , , am o intrebare, daca imi poate raspunde cineva, , , , , va rog, , , , am facut sex cu o prietena, problema e, ca era la menstruatie si dupa aceea mi-a aparut niste bubite, sau ca un fel de basici, 3 la numar, mentionez nu ma dor, nu ma ustura, etc, , , ce as putea face sa dispara, , , nu as merge la un doctor, de jena
multiumesc anticipat...va rog mult help...asta se intampla acum o luna, , , , , , , , , astept raspuns, , , multumesc
0
10-04-2013, ora 22:08
TiBiSpinu
Nu este medic/terapeut
TiBiSpinu
Va rog sa ma ajutati, cam de 2 ani miau aparut niste bubite albe inauntrul pieli ce inconjoara penisul, nu se sparg, nu iese nimic din ele, nu ma jeneaza deloc si nam crezut ca reprezinta o problema dar sau inmultit si mam speriat, nu am avut contact sexual dar ma masturbez, am 14 ani, am bubite si pe scrot.VA ROG SA MA AJUTATI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
10-04-2013, ora 22:13
TiBiSpinu
Nu este medic/terapeut
TiBiSpinu
PS: stiu ca am zis ca nhu am inceput viata sexuala insa am facut sex oral si anal.
0
10-04-2013, ora 22:26
TiBiSpinu
Nu este medic/terapeut
TiBiSpinu
Si am si niste bubite pe pielea penisului care arata cam can poza http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/IndexDisplay.cf
0
17-06-2013, ora 14:41
azzazel
Nu este medic/terapeut
azzazel
Buna ziua.domnule doctor Am o problema cam de 2 ani, mi-a aparut in pielea penisului si a testiculelor niste bubite (in piele) nu ma jeneaza, nu ma dor, doar daca le apas.Nu mi-am inceput viata sexuala.Si pe mana dreapta mi-au aparut niste pete mici rosii.Ce poate sa fie va rog sa ma ajutati. Ceva de genu dar mai multe " http://i1292.photobucket.com/albums/b580/bac4rdi06/m3FXa_zps9bd6da53.jpg "
Foto: http://i1292.photobucket.com/albums/b580/bac4rdi06/SDC12602_zps0a7209d1.jpg
Multumesc, astept un raspuns.
0
29-06-2013, ora 15:46
sula_ion
Nu este medic/terapeut
sula_ion
am si eu o problema.A aparut niste bubite rosii pe coroana penisului ce sa fac??Nu ma doare daca le ating.Sunt ca niste cosuri asa..ce e de facut??

va rog ziceti
0
12-08-2013, ora 18:30
ollaamigo
Nu este medic/terapeut
ollaamigo
Deci, de ceva timp, mi-au aparut niste bubite mici de tot, de culoarea pielii, cateodata sunt albe. Nu ma jeneaza deloc, nu se sparg, unele mai dispar, apoi imi apar. Majoritatea sunt la baza penisului, si inca cateva ce se intind pe tot penisul. Majoriattea bubitelor, sunt fix pe unde imi creste parul.

http://www.mediafire.com/view/0d26fa3hwa98av2/m3FXa.jpg Fix asa am si eu.
0
14-08-2013, ora 21:26
ollaamigo
Nu este medic/terapeut
ollaamigo
Deci ? E ceva pentru care ar trebui sa-mi fac griji sau ?
0
30-08-2013, ora 12:36
1111111
Nu este medic/terapeut
1111111
Buna ziua! Ieri mi-au aparut pe gland si pe preput cateva puncte mici rosii, asta dupa ce am avut un tratament de 10 zile pentru o micoza in ureche cu CIPRINOL. Bubitele nu imi creaza nici un disconfort, iar sex nu am mai facut de o saptamana. De cate ori verific bubitele is ori mai multe, ori mai putine, iar daca penisul e in erectie bubitele sunt mai evidentiate si parca putin imflamate. Ce ar putea fi? si ce tratament puteti sa-mi recomandati? Va multumesc!
0
01-10-2013, ora 23:08
pavelaurel
Nu este medic/terapeut
pavelaurel
Buna ziua, in urma cu 10 ani dintr-un camping de pe litoral m-am trezit cu o iritatie pe penis, mai exact pe pielea preputului - zona care acopera capul atunci cand penisul e relaxat, iar de la an la an zona se mareste, medicul dermatolog mi-a recomandat Nidoflor, dar de un timp vad ca nu-si mai face efectul. Sunt casatorit, am o viata sexuala normala, iar actul sexual care ar trebui sa fie o placere, uneori nu prea e. Cu siguranta si sotia a fost expusa. Ar putea fi candida ? dureaza de prea mult timp.Unde sa ma adresez ptr investigatii mai ample ? ar fi necesara o biopsie ? Va multumesc.
0
23-01-2015, ora 22:31
adrianewfewfwe
Nu este medic/terapeut
adrianewfewfwe
am niste bubite rosii linga penis chiar si linga el am undeva la 5 6 nu ma dor ma maninca uneori, este ceva grav ?cum pot scapa de ele?
0
23-06-2016, ora 11:07
Macheciau
Nu este medic/terapeut
Macheciau
Buna ziua, am 20 de ani si de vreo 5-6 ani mi-au aparut pe pielea de pe capul penisului un fel de bubite albe. Nu simt nici un discomfort din cauza lor, poate cineva sa-mi dea un sfat?
0
23-06-2016, ora 14:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Macheciau

Citeste tot ce s-a scris pe acest topic. Din pacate dr Mihalache nu mai raspunde de ani buni pe forum.
0
05-04-2017, ora 12:08
MihaiMihai21
Nu este medic/terapeut
MihaiMihai21
Buna ziua! De o perioada de timp mi-au aparut niste bubite pe sub pielea care acopera capul penisului( teaca) si cateva pe cap. Am intretinut relatii sexuale iar partenera mea a avut aceleasi bubite pe vagin dar ei au inceput sa ii treaca dupa ce a aplicat spalaturi cu tantum rosa. Eu ce ar trebui sa folosesc, daca ma puteti ajuta cu un sfat. Va multumesc anticipat!
0
07-03-2018, ora 16:22
doublex
Nu este medic/terapeut
doublex
de ce nu mai raspunde?
0
07-03-2018, ora 18:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Toate raspunsurile dumnealui au fost gratuite. Da cautare pe forum ce vrei sa afli si vezi poate gasesti raspunsuri in topicurile mai vechi.
0
12-03-2018, ora 20:39
Bogdan1999
Nu este medic/terapeut
Bogdan1999
Bună ziua. Am 18 ani și pana acum nici un contact sexual. Ce mă ingrijoreaza este faptul ca am câteva bubite la baza capului penisului. Mă poate ajuta cineva? Aveți poza aici
https://imgur.com/a/VHkDU
Menționez ca nu am dureri sau alte simptome. Mă deranjează doar estetic și vreau sa știu dacă reprezinta ceva grav și dacă se poate transmite.
0
23-10-2021, ora 15:27
Marian1sj
Nu este medic/terapeut
Marian1sj
Salut, am 16 ani, de câțiva ani am naște bube pe pielea penisului ca niste cosuri, daca apas pe ele si le sparg iese ceva alb.Nu stiu ce sa mai fac imi e rusine sa merg la doctor si stiu ca ar fi mai bine sa merg la doctor dar vreau întai sa stiu daca e grav, n am probleme cu erectia, nu ma mănâncă, nu ma ustura cand urinez, înainte aveam mult mai multe pe tot penisul (ma refer in afara, pe piele) dar nu le am spart si au mai dispărut sau s au mai densunflat unele, va rog ajutor!
Adaugă un comentariu / răspuns
89 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •