am niste bubite incolore sau de culoarea pieli care ma mananca

16-12-2007
katy3
Nu este medic/terapeut
katy3
am 18 ani am fost la un consult ginecologic si imi a recomandat Codyline. Am incercat sa fac tratamentul dar ustura si am renuntat. As dori un inlocuitor sau o sugestie ceva. am niste bubite incolore sau de culoarea pieli ceva de genu care uneori ma mananca dar daca ma scarpin ma doare. as dori si eu un raspuns sau denumirea unui posibil tratament sau medicament.
8 comentarii
0
16-12-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
S-ar putea să fi usturat din cauza unei aplicări incorecte. Se aplică exact pe locul bubiţelor şi numai pe ele, altfel e foarte caustic.
0
17-12-2007, ora 00:00
katy3
Nu este medic/terapeut
katy3
as dori un inlocuitor sau ceva mai usor ptr k ustura tare sau dak se poate trata alt fel?
0
19-12-2007, ora 00:00
katy3
Nu este medic/terapeut
katy3
stiti cumva alt ceva decat codyline cu care sa im treaca ? astept un raspuns va rog
0
21-12-2007, ora 00:00
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
hmmmm cauterizarea adik arderea, inghetarea sau electrocauterizarea lor altfel nu prea exista sau tratament cu substente chimice cum este condyline.la cauterizare se anesteziaza deci nu ar trebui sa simti prea mare lucru...oricum ele pot foare usor sa reapara deoarece virusul nu poate fi inlaturat e pt totdeauna
0
21-12-2007, ora 00:00
katy3
Nu este medic/terapeut
katy3
adik sar putea sa raman ptr todeauna cu chestia asta si sa poata fi tratat niciodata? nici dak folosesc in continuare codyline?
0
23-12-2007, ora 00:00
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
DA.Virusul ramane in corp.dispare condiloamele(bubitele) numai dar pot reparea...depinde de imunitate in rest, virusul ramane pt totdeauna.
0
06-01-2008, ora 00:00
katy3
Nu este medic/terapeut
katy3
eu am condiloamele de mult timp dar nu m-am trata inca cu codyline ptr k ma durea ff tare sunt usturatoare si dureroasa. dak incept sa fac tratamentul trebui sa mai eau si altceva pe langa el? astept si eu raspuns va rog
0
09-01-2008, ora 00:00
godfather04
Nu este medic/terapeut
godfather04
pai ti-a prescris medicul altceva pe langa condyline.?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.