Am niste bubitze albe in zona genitala mai exact sub capui penisului

17-12-2008
ludacris
Nu este medic/terapeut
ludacris
buna de vreo 2/3 ani am o preblema.Am niste bubitze albe in zona genitala mai exact sub capui penisului...mentionez ca nu au miros ciudat scurgeri etc..doar ca deranjaza ca sunt acolo. La doctor nu prea as merge fiind ca imi e rusine... am incercat sa ma spal cu ceai de musetel dar trec si reapar :(.ajutati-ma va rog
3 comentarii
0
18-12-2008, ora 17:09
markus86
Nu este medic/terapeut
markus86
salut.ce spui tu pot fi papule perlate, sau pot fi puncte de grasime ce apar pe preput in interior.aceste chestii sunt inofensive si normale nu reprezinta o boala.dar acum depinde daca ai avut contacte sexuale neprotejate at poate fi vorba de cu totul altceva spre ex HPV si mai precis condiloame care apar cel mai frecvent in acea zona.sincer lasa rusinea deoparte si mergi la doc dermato.mergi la un barbat daca nu poti trece peste aceasta rusine.pe net nu iti poate da nimeni un diagnostic exact.trebuie sa te examineze cineva avizat.nu e nici o problema in a merge la doc crede-ma.succes si sunt sigur ca gasesti tu o modalitate sa scapi si de acest stres
0
20-12-2008, ora 09:10
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Nici nu vei putea primii un raspuns concret aici, asa cum spune si markus86 trebuie un consult pt a stabili ceva.
Mai bine mergi la medic
0
23-12-2008, ora 22:42
ludacris
Nu este medic/terapeut
ludacris
ms mult pt raaspunsuri.dar cred ca pana la urma asa am sa fac o sami iau inima'n dintzi si o sa merg la medic...in legatura cu ce a zis marku86(nam avut nici un contact sexual neprotejat)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •