Am niste dureri in inauntrul urechei stangi si a maxilarului

16-04-2014
Serban_D
Nu este medic/terapeut
Serban_D
Am niste dureri in inauntrul urechei stangi si a maxilarului.Deobicei foloseam in fiecare zi niste casti de comunicare care mergeau numai pe partea stanga sa le pun.Tot in acel timp eram si racit si acum... Durere in ureche si maxilarul il simt asa mai amortit si ma doare. Iau niste picaturi Otocalm si niste antibiotice Cefaclor Terapia si tot nu-mi trece. Vreo idee de ce pot sa am?
3 comentarii
0
16-04-2014, ora 12:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
multe... pot fi
este obligatoriu un consult Stomatologie si un consult ORL
0
21-04-2014, ora 11:40
Rodica Albertina
Nu este medic/terapeut
Rodica Albertina
Buna ziua!! De o saptamina jumatate imi curge nasul, si am nasul infundat si daca nu imi pun picaturi nici nu pot sa maninc simt ca nu mai am aer, imi pun picaturi olynth, vreau sa mentionez ca la locul de munca e foarte curent si in ziua in care eram acasa imi luam ceva de raceala un coldrex si parca imi trecea si apoi cind mergeam iar la lucru parca mi se intorcea mai tare, mi-am luat un concediu medical si medicul de familie mia dat un antibiotic, nu lam luat inca, am considerat ca nu e necesar, am luat doar sinupret si 3 zile am mai luat coldrex, doar ca am ameteli si inca nu imi trece nasul si de 2 zile secretiile nazale sunt galbui, si tot nu dispar ametelile, nu inteleg ce poate fi? si pe linga asta ma doare si o ureche de nu mai pot...
0
21-04-2014, ora 19:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mai sus am recomandat consult stomatoogic si ORL
logica este ca o carie cat de mica la dantura de sus de sub sinus duce la infectie si in sinusul maxilar cu secretii in nas, in acest caz antibioticul nu ajuta fara sa rezolvi si problema dentara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.