am niste mancarimi in zona genitala, iar daca ma scarpin ma ustura si cand urinez parca ma arde

06-06-2006
anita_2006
Nu este medic/terapeut
anita_2006
De catva timp (nu pot sa va spun exact - cred ca de cel putin un an.) am niste mancarimi in zona genitala, iar daca fac ce este natural (sa ma scarpin) ma ustura si cand urinez parca ma arde toata zona. In ultimul timp (cam doua-trei luni), mi-a aparut pe labie un punct care pare o bubitza dureroasa doar cand ma scarpin sau ma rad in zona.Imi este rusine de mine ca fiind din Bucuresti ar trebui sa ma duc direct la doctor (ziceam de femeile de la tara) dar am avut o intalnire mai putin placuta cu unul si mi-e mila de mine! Iubitul meu are herpes genital.credeti ca ar putea fi asta? Ma ingrijorez pentru ca pana acum, ciclul meu a fost "frumos" adica scurgere normala de sange fara vreun miros neplacut si culoarea sangelui normala. Acum am avut un ciclu cu sange maroniu si miros nu prea normal. Am si o scurgere abundenta in sensul de extrem de groasa si paradoxal la contactul sexual nu ma "irig" aproape deloc.Ce sa fac? Poate fara medic ma puteti ajuta? Va rog frumos ajutor! Cu respect, astept raspuns!
3 comentarii
0
06-06-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Daca partenerul are herpes genital, probabilitatea de a il fi luat si dvs nu este de neglijat. Insa ar putea fi vorba si de o banala candidoza.
In ceea ce priveste aspectul singelui menstrual, nu o eventuala infectie vaginala il modifica.
Eu va recomand cu caldura sa mergeti la ginecolog pentru un diagnostic de certitudine si tratament. Imi pare rau ca aveti deja o experienta neplacuta cu un medic dar va asigur ca nu toti sunt la fel
0
06-06-2006, ora 00:00
anita_2006
Nu este medic/terapeut
anita_2006
Vreau sa va multumesc pentru raspunsul prompt! Va mai deranjez cu o intrebare. Aveti cumva vreo sugestie pentru un medic bun? Si delicat (mai ales)! Astept raspunsul dvs.
0
07-06-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Dr.Celus Tarpan, Cabinet SECS Bucuresti, Adresa: Str. Dimitrie Racovita nr 11
Tel: 021/ 310 3385.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: