am o mancarime si nu stiu ce pot face

17-11-2010
White Wolf
Nu este medic/terapeut
White Wolf
de la un timp am o mancarime p capul preputului urmate de niste bubite rusii...si am mankrimi si eo si prietena mea..ce pot face, ce este si cum se numeste, cum ma pot vindeca, , cu ce?
4 comentarii
0
18-11-2010, ora 00:55
gheorghe alina
Nu este medic/terapeut
gheorghe alina
am si eu o problema mi-a aparut o iritatie pe corp cu mancarimedar apare in diverse locuri si aceasta persista de o luna de zile ce pot sa fac ?dak ma scarpin acele bubite foarte mici se fac ca niste blande nu pot merge la doctor deoarece eu sunt in italia si aici nu cunosc foarte bine ajutati-ma va rog va multumesc
0
21-11-2010, ora 11:26
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru White Wolf:
Cred ca ati facut amandoi o boala numita candidoza. Este data de o ciuperca.
Incercati urmatorul tratament:
Ea va introduce intravaginal, doua seri la rand, cate un ovul de Lomexin, iar tu vei aplica Pimafucort crema, de 2 ori pe zi, dimineata si seara, pe zonele rosii, masand pana intra in piele, timp de 5-6 zile.
0
21-11-2010, ora 11:29
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ghorghe alina:
incercati sa luati 2 cp pe zi, dimineata si seara de Claritine (LORATADINA).
Nu mancati timp de o saptamana nimic conservat (inclusiv semipreparate din carne sau soia), sucuri, branzeturi, iaurturi, citrice, ciocolata, cafea, bauturi alcoolice.
0
21-11-2010, ora 23:27
gheorghe alina
Nu este medic/terapeut
gheorghe alina
va multumesc mult pt raspuns maine am sa merg la farmacie sa vad dak gasesc acest medicamen si in farmaciile de aici inca o data va multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.