Am o mica durere de ovare. Sunt insarcinata?

20-05-2010
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
buna ziua va rog ajutatima k un raspuns.acum 2luni jumate am am fost k prietenu...desi eu am avut pijama pe mine si lenjerie intima si el doar pijamaua.si am inceput sa ne jukam.el era peste mine cand a ejaculat si am mai continuat un pik jokul desi pantaloni mei erau un pik uzi (nu ma atins in zona vaginala si niki eu nu m-am atins dupa ce sa terminat)...dupa 5 zile am inceput sa ma simt rau adika imi era greata.dupa prima saptamana mi-am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative dupa a 2 sapt am facut un test de sarcina si dupa a 3 saptamana am mai facut 2 teste care au iesit toate negative..finca miera frika sa nu fi ramas insarcinata de la un asemenea jok.in prima luna dupa ce sa intamplat mi-a venit ciklu normal dar in luna urmatoare mia intaziat cateva zile normal ciklu imi vine prin 13-14 dar acum suntem in 20 si nu mai imi vine si nush din ce cauza..mi-am mai facut un test de sracina care a iesit tot negativ..am impresia k mia crescut un pik burta..greata nu mai am acum..dar in schimb tot am niste scurgeri mai abudente si au o culoare mai inchisa spre roz...si ma ustura in zona vaginala..din ce cauza pot fi scurgerile ma doare spatele de cateva zile si am o mica durere de ovare.va rog ajutatima k un raspuns ce poate fi.ii posibil sa fiu insarcinata? sau sa am alte probleme..?va multumesc SPER K MA-TI INTELES CE AM VRUT SA ZIK :(
18 comentarii
0
20-05-2010, ora 21:44
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
toate cele 6teste care le0am facut au iesit negative.dar tot mi-e frika..:(
0
20-05-2010, ora 23:48
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Cati ani ai?
0
21-05-2010, ora 01:34
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Am gasit in alta parte, 18 ani...

M-ai facut sa rad cu lacrimi, deci daca posturile tale au efect antidepresiv, esti utila societatii.
Iti multumesc!
-
PS Cum te impaci cu mama soacra? Ce
PS secund: vezi topicul cu dieta din profilul meu, te-ar putea ajuta se pare...

Aleluia!
0
21-05-2010, ora 09:59
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
germont dragul meu, nu e de ras ci de plans!
rr0xxana, stai linistita ca nu esti deloc insarcinata, nu ai cum sa ramai in conditiile descrise de tine.Cred ca greturile pe care le ai provin mai degraba de la stomac, asa ca cel mai bine mergi la un medic gastroenterolog.
Sanatate!
0
21-05-2010, ora 22:45
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
germont nu rade..si eu am ras cand postau alti intrebari de astea pana cand am vb k o persoana care chiar a patito dintr-o joaka.si in schimb parerile sunt impartite..am mai vb k persoane dintre care imi spuneau k ii posibil o sarcina...scz daca pare mai ciudata dar totus ii bn k va face sa radeti :P..si pe mine ma ingrijoreara..ms de raspuns orikum
0
21-05-2010, ora 23:39
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Dar gacica-tu tot la fel s-a temut de vreo sarcina?
Nu stiu daca ai auzit, dar in razboiu dun Iugoslavia cum se chema atunci, un glonte a atins un testicul american, pentru ca apoi sa perforeze uterul unei femei indigene.
Dupa cateva luni a iesit la iveal ca era gravida, omul s-a trezit parinte fara voie.
0
21-05-2010, ora 23:42
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
am auzit ceva de genu k a fost impuscat si glontu a ajuns la femeie si opsss a iesit un bebe.ia fost si lui un pik teama dupa ce iam zi sk nu ma simt bn... ;)
0
23-05-2010, ora 16:50
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pff, si tot de plans ramane situatia data...Unele persoane cred ca se ghideaza in viata dupa motto-ul: la sex inainte, la carte inapoi! Oh god...
0
23-05-2010, ora 16:53
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
rr0xxana, macar ai invatat ceva din toate astea?
0
23-05-2010, ora 19:26
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
ce anume sa invat...?...
0
23-05-2010, ora 22:02
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Hai sa va zic una tare...
Eram prin clasa a 7a, inainte de revolutie. Ca profesor nu puteai sa ai prea multi corigenti, trebuia indeplinit planul de promovare.

Ora de anatomie: Ei, tu din banca 3, hai sa te ascult ca nu iti iese cinciul.

Tot felul de intrebari banale, nu stia sa raspunda...
-Spune cum te speli pe dinti?
-Pai... aaa... aaa nu stiu...

-uite una simpla: din ce aparat face parte cavitaea bucala, gura adica?
- Mmm... excretror???
Ilaritate, nebunie prin clasa...
-
dar nu este absolut nici o problema, chiar si eu am trecut prin asa ceva uneori in viata.

Ideea este ca trebuie sa fii constient de potentialul cu care te-a inzestrat natura. un baiat ajuns la maturitate sexuala, teoretic poate repopula dintr-o ejaculare un sfert de planeta la o densitate relativ decenta (aia ar fi ideala!!!).

Respectiv o femeie ramasa insarcinata la un moment nepotrivit poate insemna cel putin 2 destine distruse (al ei, si al copilului).
Deci se pare ca unitatea de procesare nu prea functioneaza...
Eu trag spre schizofrenie (aproape remis acum), iar voi spre idiotie??
Soarta... soarta...
0
24-05-2010, ora 15:39
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
rr0xxana, daca nici dupa ultimul comentariu al lui germont tot nu intelegi nimic, ma dau batuta! :)
0
24-05-2010, ora 15:58
ramonaabarboselu
Nu este medic/terapeut
ramonaabarboselu
Stai linistita greata este de la stres, ciclul este posibil sa-ti fi intarziat de la o dereglare hormonala ;nu am inteles daca ti-ai inceput viata sexuala; sau este posibil sa fi racit , ai grija sa nu dai in metroanexita ca scapi foarte greu de ia.Am 7 ani de casatorie dar cand am fost de varsta ta am trecut si eu prin asa ceva si stiu ce inseamna
0
25-05-2010, ora 00:31
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
ramonaa ms.a trecut ceva vreme si tot nu mia venit menstruatia suntem in 25 se gata luna si nu mai vine.gandu la asa ceva tot imi zboara..probabil ziki k sunt batuta in cap..dar acuma pe toate le simt.mi-a crescut burta, ma simt obosita..ma dor ovarele..aiurea...
0
25-05-2010, ora 09:24
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
rr0xxana, ti-ai inceput viata sexuala?Pentru ca exista posibilitatea sa fi avut un contact sexual normal si o eventuala sarcina sa provina de atunci.Subiectul cu pijamaua iese din discutie categoric, pt ca nu ai cum sa ramai insarcinata astfel!Oricum sfatul meu este sa mergi totusi la un medic, indiferent care ar fi motivele pt care nu ti-a venit menstra luna aceasta.
0
25-05-2010, ora 11:56
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
astazi mi-a venit menstruatia..am o raceala la ovare si din cauza aia mia intarziat...ms mult de sfat si scz daca vam deranjat sau daca a parut un pik mai stupida intrebarea...multumesc de raspuns
0
25-05-2010, ora 11:59
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
totus mam speriat finka parerile sunt impartite..si uni spuneau k e posibil si alti k nu este posibil..si chiestia asta ma facut sa ma gandesc mai mult.orikum multumesc de sfat :*
0
29-07-2010, ora 19:21
d3nisa23
Nu este medic/terapeut
d3nisa23
am si eu o prb.acu cateva luni mam epilat cu bicu in zona intima si mam ales cu o mica taietura sau zgarietura..imi provoca mancarimi...si se prinde o coaja care cade repede..mie jena sa merg la medic.poate stiti voi vreo solutie...o crema sau ceva care sa vindece.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Crampe la ovare - ce ar putea fi
  •