am o problema?

04-05-2010
Klaws
Nu este medic/terapeut
Klaws
SAlut cred ca in ultima clipa m-am decis sa va scriu, este o perioada nasola si poate si asta m-a facut sa ma razgandesc, astazi am avut o mica cearta cu sotia (mica o numesc eu, din partea ei mai mare), iata despre ce este vorba: astazi in jurul orelor 16 a iesit de la servici, m-am intalnit cu ea chair la iesirea din locul unde lucra, i-am lasat niste bani si am plecat la munca in continuare fiind schimbul doi la servici.In jurul orelor 17 si ceva am sunat si nu mi-a raspuns pe tel fix de acasa, celularul fiind inchis deoarece i se terminase bateriia, nu a raspuns nimeni, nu imi fac griji, dupa juma de ora cred m-a sunat mama care vruia sa vorbeasca eu ea, i-am spus ca nu are tel incarcat, dupa alta perioada de timp, juma de ora poate mai mult, a sunat mama soacra, trecusera aproape 3ore de cand nu daduse nici un semn de vaita (binenteles cand am vorbit cu ea mi-a spus ca are treaba pt putin timp in oas) am inceput sa imi fac griji, am sunat incontinu pe telefonu fix nimic, am venit acasa nimic, am plecat sa o caut nimic, am inceput sa acut pe la spitale (gandindu-ma ca i-o fi fost rau si nu a avut cum sa ma anunte) nici aici nimic dupa aproape 5ore ajunge acasa, binenteles in timpul asta ajungand si eu, cand am vazut-o m-am cam infuriat pentru ca nu a dat nici un semn de viata si m-am rastit la ea, ea incepand sa planga si binenteles dand vina pe mine sincer o iubesc din tot sufletul dar imi vine sa renunt chiar acum ca aveam de gand sa facem un bebe pur si simplu nu mai am nici o pofta sau o dorintza de a avea un copil, totu se reduce la nimic un gol care doare, doare si nu stiu ce sa fac, m-am saturat sa fiu absolutul si singurlu vinovat in casa, dar nu mai pot nu stiu ce sa fac imi vine sa imi i-au lumea in cap si sa dispar sa nu mai stie nimeni de mine, nu mai am pofta de viatza poate ca nu a fost pentru mine casnicia
O seara placuta si numai bine in continuare
5 comentarii
0
04-05-2010, ora 10:37
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Dar nu ti-a explicat unde a fost in tot acest timp sau de ce a intarziat atat??Avand in vedere ca toata lumea s-a alertat din cauza lipsei ei, singura vinovata ar fi ea, pt ca normal si uman ar fi fost sa anunte ca intarzie, chiar daca a fost doar in oras...
0
04-05-2010, ora 11:26
Klaws
Nu este medic/terapeut
Klaws
nu nu a anuntat si singurul lucru atunci cand a fost ca are treaba in oras pentru putin timp asta e nu stiu ce sa mai cred, nu mai pot sa o aud nu stiu am o sentiment ca si cum pur si simplu as vrea sa dispara sa nu mai auda de mine sau eu de ea, nu stiu de ce, cu cat ca in inima mea o iubesc
0
04-05-2010, ora 13:03
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
Klaws--se vede ca esti foarte suparat, e prima oara cand face asa sau sa mai intamplat?...nu stiu de cand sunteti impreuna dar ar fi bine sa va calmati, intr-o casnicie se intampla de multe ori sa ne mai certam, sa nu ne convina ceva dar nu e bine sa punem chiar totul la suflet...daca nu lasam unul de la altul atunci e foarte simplu sa te desparti, , , , timpul le rezolva pe toate si mai ales COMUNICAREA...numai bine
0
04-05-2010, ora 22:06
Klaws
Nu este medic/terapeut
Klaws
din partea mea rox toate bune si frumoase eu ma enervez de moment sunt foc si para, ma descarc si gata, eu sunt in stare sa uit, dar ea e cea care tinie suparare, si nu vorbeste si eu o sa ii adopt tactica, sa vedem, binenteles ca ma macina ca nu vorbeste dar daca e capoasa sa ramana capoasa, si da e prima data cand imi face una ca asta
0
04-05-2010, ora 23:22
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Draga Klaws, nu trebuie sa te infurii asa tare pentru atata lucru. Probabil a fost la cumparaturi, s-a intalnit cu o prietena si timpul a zburat fara sa-si dea seama. Certurile sunt inerente intr-un cuplu, iar impacarea e dulce. Daca este o fire sensibila, sigur ca a inceput sa planga cand te-ai rastit la ea. Nu conteaza cine este vinovatul, urmati-va cu intelepciune cursul vietii, caci va iubiti si asta este cel mai important. Cu siguranta veti depasi momentul, ca doi adulti maturi ce sunteti.
Iti doresc o seara cat mai placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul