am o problema si nu stiu daca e de la tigari sau nu

10-11-2009
oanaroxana
Nu este medic/terapeut
oanaroxana
cand ma trezesc dimineatza simt nevoia sa expectorez pentru ca simt niste mucozitati dak le pot spune asa pe gat pe care nici daca incerc sa inghit nu se duc.. precizez ca fumez tigari light si fac pauza in weekend.. si persista mereu chiar daca fumez chiar daca nu.. sa fie de la tigari? sau este vorba de altceva ? culoarea "mucozitatilor" este ba alb -galbui, ba galben - verzui. precizez ca nu sunt insarcinata. ma ingrijorez sa nu am altceva mai grav. astept un raspuns. multumesc
4 comentarii
0
10-11-2009, ora 14:43
oanaroxana
Nu este medic/terapeut
oanaroxana
nu-mi raspunde si mie nimeni... doar ma viziteaza? :(
0
14-11-2009, ora 15:11
ELENA-CARMELA
Nu este medic/terapeut
ELENA-CARMELA
Buna ziua,
Eu iti propun s-a te lasi de fumat si bea ceai din scai vinat se gaseste la farmacii si citeste prospectul, iti curata mucozitatile eu te inreb, nu ai nasul infundat ? si iti vine in git, mai pune picaturi in nas poate te ajuta dar nu mult timp sa mergi la medic sa iti faci un exodat faringian. Multa sanatate ca-i mai scumpa, de cit toate
ELENA.
0
14-11-2009, ora 15:26
oanaroxana
Nu este medic/terapeut
oanaroxana
nu sunt infundata in nas.eu ma gandeam k e de la pauzele pe care le fac din diverse motive in weekend. ma gandeam sa nu fie vreun simptom al unei boli ceva...ms oricum de sfat..sanatate si tie
0
14-11-2009, ora 15:50
ELENA-CARMELA
Nu este medic/terapeut
ELENA-CARMELA
sa te lasi de fumat si sa mergi la medic sint multe cazuri si tot felul de boli la fumatori dar nu intra in panica nu te gidi la lucruri rele dar.la medic sa te duci veau si eu sa stiu ce iti spune medicul sa iti faci o radiologie
poate nu ai facut de mult. si scrie-mi.Pa o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fumatul pasiv
  • Consecintele fumatului pasiv
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •