Am o scurgere alba din penis

25-03-2009
crisss74
Nu este medic/terapeut
crisss74
-de mai bine de 4 luni am o scurgere alba, putin viscoasa din penis, deobicei, dimineata cind ma trezesc, si imi, , storc"penisul iese ca un strop de lichid, apoi merg sa urinez, si simt o senzatie de usturime in interior inspre virful penisului.
-pe chiloti, de cele mai multe ori, vad pata galbuie imprimata, cam dupa o zi, igiena nu incape la discutie sau indoiala.
-se intimpla ca dupa un contact sexual cu sotia mea, sa se accelereze aceasta simtoma, si pe linga ca imi curge din penis (nu mult excesiv un strop...asa ) in jurul preputului (circular pe dupa capul penisului) apre o secretie tot albicioasa, urit mirositoare ca o grasime ce se inlatura usor cu apa, dar ma face sa ma simt foarte rau.
-mentionez, ca nu am avut raporturi sexuale, de aproximativ 6 ani, inafara de sotia mea, si fapt care ma duce la gindul ca anumite boli le pti imrumuta si de pe ex.(wc) sau.!
-daca exista o interpretare corecta (diagnostic) si tratament.va multumesc anticipat si onorabil.
(mieste rusine sa merg la medic )

crismy74
17 comentarii
0
26-03-2009, ora 13:01
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
sa nu ai cumva gonore-sculament-blenoragie.Sau poate o candidoza.Cauta si tu pe net poze cu aceste boli si vezi daca corespund cu ce a itu
0
10-06-2009, ora 22:14
ciprian_nc
Nu este medic/terapeut
ciprian_nc
te salut ce-ai fct cu problema ta ai rezolvat-o k asa am si eu ceea ce ai si u da-mi si mie o sugestie ceva ce sa fc te rog
0
18-08-2009, ora 15:12
sasha _89
Nu este medic/terapeut
sasha _89
De cieteva zile dupa o relatie am probleme cu penisu, cind ma urinez parac ma arde, ustura si cu timpu fara sa simt incepe sa picure. in rest totul e normal. care ar fi solutia???????
0
19-08-2009, ora 23:16
cipam
Nu este medic/terapeut
cipam
se pare ca si eu sunt in aceeiasi situatie.spune-mi si mie ce sa fac pls
0
19-08-2009, ora 23:42
ciprian_nc
Nu este medic/terapeut
ciprian_nc
ce ati rezolvat in aceasta problema k ma confrunt si eu cu aceeasi problema:( va rog sa-mi spuneti si mie ce este de facut sa ma tratez si eu
0
19-08-2009, ora 23:54
cipam
Nu este medic/terapeut
cipam
da-mi id tau de mess
0
19-08-2009, ora 23:57
cipam
Nu este medic/terapeut
cipam
eu am luat zinnat 500, 5zile cate 2 /zi si...nimic.acum iau altceva, dar cre ca o sa merg la dr.
0
20-08-2009, ora 13:52
ciprian_nc
Nu este medic/terapeut
ciprian_nc
ati rezolvat ceva?? k eu nu:( stiu ce sa fc pana la urma am sda ma duc la doctor k nu am ce face
0
20-08-2009, ora 13:59
sasha _89
Nu este medic/terapeut
sasha _89
nustiu.nu po-ri sa-ti zik nimik. am deabea vineri programare la medik si o sa vad ce o sa-mi zika. dar tot cineva de aici mia spus ca se rezalva ca penecilina injectabila

daca afli ceva inainet da-mi de stire.
0
20-08-2009, ora 15:39
ciprian_nc
Nu este medic/terapeut
ciprian_nc
ok vezi ce faci si zi-mi si mie u esti din buc?
0
20-08-2009, ora 19:50
cipam
Nu este medic/terapeut
cipam
cred ca nu-mi mai trebuie sex oral cat oi traii.am fost la dr.dermato-venerice.mi-a dat azitromicina si tirinizadol ceva de genu.MERGETI LA DR.CAT MAI URGENT POSIBIL CARE MAI PATITI CA MINE...NU LUATI TRATAMENT DUPA URECHE.MULTUMESC SI EU CELOR CARE M-AU SFATUIT SI VA DORESC MULTA SANATATE CA-I MAI BUNA DECAT TOATE !!!!!!
0
20-08-2009, ora 21:57
ciprian_nc
Nu este medic/terapeut
ciprian_nc
la ce cabinet ai fost in bucuresti?? k sa merg si eu ce te-au zis ce-i de acolo?? ms si ast raspuns
0
26-08-2009, ora 17:40
sasha _89
Nu este medic/terapeut
sasha _89
eu am fost la medik, dar in spania caci aici sunt. si mia prescris niste antibiotice ce contin penicilina.si vad ca mau ajutat. sanatate
0
10-10-2009, ora 14:10
julio
Nu este medic/terapeut
julio
si eu am avut gonoree...iar dak ai gonoree iti pot da tratamentul.poi tratamentul este azitrox 2 capsule de 1000 mg shi unguent triderm...din ziua in care ai luat tratamentul mi-a si disparut scurgerea
0
30-11-2010, ora 22:57
tataie5
Nu este medic/terapeut
tataie5
Si eu am aceasi problema. La ce fel de medic ma pot prezenta ?
0
03-08-2011, ora 20:30
ciapolino
Nu este medic/terapeut
ciapolino
baetzi e sluta treaba, eu chiar astazi am fost la medic cu asha fel de problema!!!mergeti de urgenta la el ka de alt fel poti ramiine steril!!!KU ASTA NUI DE GLUMIT!!
0
06-06-2017, ora 17:26
Affected
Nu este medic/terapeut
Affected
Am avut si eu asa un tip de problema.Te pot felicita ai Gonoreea (suta la suta) + un inceputul de candidoza.( Gonoreea este o boala cu transmitere sexuala cauzata de o bacterie care creste foarte usor in locuri calduroase, umede...etc) + simtomele (otusi, cateodata barbatii pot sa simta o senzatie de arsura atunci cand urineaza sau sa elimine un lichid alb-galbui din penis. Alteori se intampla ca testiculele sa devina dureroase sau sa se umfle.).Ai avut recent un act sexual neprotejat si te-a molipsit partenera.Pentru inceput te sfatui sa consulti un medic, , dermato-veneri" si ci tmai urgent cit n-a dat inflamatii.

Pastile recomandate am primit:
1) Tinidazol 500mg ( 4 pastiel in prima zi)
2) Metrozol
3)Doramycin
4)Fluconazol

Bafta...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •