Am o senzatie de rece in gat si un pic de mancarime

18-02-2015
Adyili
Nu este medic/terapeut
Adyili
acuma trei luni am inceput sa tusesc seara si aveam un fluierat in gat cand respiram, nas infundat, dupa ce ma bagam in pat si eliminam Saliva gelatinoasa! Am luat augmentin si amoxacilina fara sa aiba nici un efect pozitiv, dupa care am luat acc 200 timp de 14 zile si ceai bronsitic la care simtomele sau ameliorat aproape de tot ! Nici dupa 7 zile incep sa reapara din nou mancarime usoara in gat in special seara si un pic de saliva gelatinoasa! In timpul asta am continuat beau ceai antibronsitic! Am fost la doctor in Londra si ma-au considerat alergic mi-au dat Loratadina care nu a avut nici un efect, am facut radigrafie la plamani, analiza la sange dar totul a iesit normal! As vrea sa sa aflu si parerea dumneavoastra despre aceste simtome? Va multumesc!
1 comentarii
0
18-02-2015, ora 20:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
lactatele si fainoasele.. sunt Producatoare de mucus.. care duc la acea secretie...
mancarea acra, cu otet, lamaie, fructele citrice, sucurile cu acud..irita faringele si mucoasa gastrica provoaca reflux gastro esofagian care iarasi irita faringele, duce la mucoasa uscata si mancarimi in gat..
asa casingur tre sa stii cuce iti provoci acele probleme
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •