am pe mana dreapta o usturime si in acelasi timp o durere pe piele de la cot in jos

05-01-2008
Elenailinca
Nu este medic/terapeut
Elenailinca
Va rog daca puteti sa imi spuneti ce problema ar putea fi daca am urmatoarele simptome: am pe mana dreapta o usturime si in acelasi timp o durere pe piele de la cot in jos. Azi dimineata a inceput cu dureri si usturimi mai suportabile dar acum dupa 10 ore ma doare si ma ustura din ce in ce mai rau
daca stiti despre ce este vorba va rog sa imi spuneti. Multumesc
9 comentarii
0
08-01-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Daca nu a aparut nici o eruptie, simptomatologia respectiva este mai degraba reflectarea unei afectari a unor nervi periferici; Ar fi bine sa mergi la un consult neurologic; numai bine
0
05-05-2009, ora 11:56
alxalx
Nu este medic/terapeut
alxalx
buna ziua,
am 25 de ani nsi de ceva vreme am o mare problema cu picioarele la nivelul pielii. imi apareau fire de par sub piele la nivelul gambelor, le smulgeam si imi ramineau cicatrici. acum apar din ce in ce mai putine fire de par sub piele dar au ramas cicatricile si cele mai vechi au capatat o culoare bej, putin mai inchisa decit pielea mea. am incercat tot felul de variante dar nimic in prezent ma dau cu crema de galbenele, am incercat si cu fluocinolon dar nici o schimbare majora. atunci cind ma dau cu crema si masez apasat sint mai puitn vizibile dar revin imediat.
va rog din inima sa ma ajutati, as vrea sa merg la mare vara asta si cu asa picioare nu am curaj.
va rog,
va multumesc
0
13-05-2009, ora 11:32
Sebastian33
Nu este medic/terapeut
Sebastian33
Buna ziua,

am descoperit o clinica nou deschisa care are dermatologie, mi-am extirpat cativa negi cu azot.E super.
este pe Observatorului 109, se intra prin spate.Eu vii recomand cu caldura.
Salutari
0
24-05-2009, ora 13:59
Ancutza20
Nu este medic/terapeut
Ancutza20
Buna..Am si eu o "problema"...Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu o indrumare la un medic dermatolog...pentru indepartarea pistruilor cu laser'ul..?Multumesc
0
19-07-2010, ora 11:48
just_alina19
Nu este medic/terapeut
just_alina19
buna ziua!sotului meu i se cojesc mainile!pielea care se ia este foarte marunta, il mananca si il furnica mainile!iar sub piele pe maini i s-au format niste basicute dure, ca niste bataturi mici, care in final se exfoliaza, nefiind purulente!ce ar puea face?
0
19-07-2010, ora 13:32
loredanadana
Nu este medic/terapeut
loredanadana
din ce oras esti ? ii recomand sotului tau sa consulte un medic homeopat cu experienta cum ar fi : Dr. Gheoerge Jurj (TM), Dr. Dumitrescu Ioan (Buc)., Dr. Raceanu (Iasi), Dr. Ileana Randasu (Buc), Dr. Doina Pavlovschi (Buc), Dr. Silvia Nedelcu (Buc), Dr. Zainescu Laura (Brasov), Dr. Adrian Alecu (Tg-Mures). Adresele le gasiti in internet.
0
11-08-2010, ora 12:23
Liliean
Nu este medic/terapeut
Liliean
am si eu un herpes circinat sau asa ceva mi s-a recomandat exofine (terbitafine )floridan, baneocin si TRAVOCORT CARE NU SE MAI GASESTE.CINE MA AJUTA SA INLOCUIESC SI EU TRAVOCORTUL DAR SA AIBE SI EFECT CU CELELALTE MEDICAMENTE SI CATE ZILE SE IA TRATAMENTUL
0
20-05-2016, ora 10:59
alma07
Nu este medic/terapeut
alma07
buna ziua,

mi-au aparut acum cateva zile usturimi in zona picioarelor dupa care s-au extins pe tot corpul.
Pot apare ca o reactie la stress? analizele de sange au iesit bune.anterior acestor usturimi am avut vreo cateva episoade de mancarime pe anumite zone ale pielii.Sunt disperata fiindca astept alt set de analize, am consultat un neurolog care mi-a spus ca sunt din cauza unei perioade tensionate.
Multumesc pentru vreun raspuns ori idee de la cineva care trece sau a trecut prin acesata situatie.
0
18-06-2016, ora 01:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pot fi usturimi neuropate. Cereti tratament de la neurolog. Exista tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Bandajul inteligent pentru tratarea rănilor și prevenirea infecțiilor
  • Tratamentul infecțiilor pielii cu specii reactive de oxigen - peste 99% eficiență în doar 15 minute
  •