am probleme cu inima fara sa fii facut efort

04-09-2009
Driver
Nu este medic/terapeut
Driver
ma numesc Marius am 17 ani si am probleme cu inima fara sa fii facut efort ..acum 2 seri ma durut foarte tare inima...cand trag aer in piept ma doare cand ma aplec sa ma leg la sireturi ma doare respiratie ingreunata parca nu iau suficient aer...inaite ma fulgera mana stanga la umar..Multumesc si scuzati-mi exprimarea!!
3 comentarii
0
05-09-2009, ora 00:08
nicolero
Nu este medic/terapeut
nicolero
Marius, vorbeste cu parintii tai, sau cu cineva apropriat sa mergeti la un spital pt a ti se face un ekg, cere o consultatie la un dr. cardiolog. Pot fi n cauze care dau aceste simptome, dar elimin-o pe cea mai grava: inima.Ai grija de tine si lasa mesaj ce ai facut. Sanatate !
0
05-09-2009, ora 00:21
Dr. Enescu Dumitru Marius
Ortopedie si traumatologie, Constanta
Dr. Enescu Dumitru Marius
Stimate Domn
Este putin probabil sa fie o durere de tip cardiac. Nu sunt cardiolog, dar cred ca descrierea pe care ati oferit-o seamana mai mult cu un junghi intercostal, poate legat de expunere la curent sau raceala si care se trateaza cu aspirina si/sau antiinflamatoare. Desigur, este bine sa consultati si un cardiolog pentru a exclude ceva cardiac, foarte improbabil sub aceasta forma la varsta Dvs., insa nu cred ca este cazul sa va speriati.
Cu stima
SL Dr. Marius Enescu
Medic Primar Ortopedie Traumatologie
Medic Sef Sectie Ortopedie SCJU Constanta
Doctor in Stiinte Medicale Coordonator Centru Pilot O-HBO
0
05-09-2009, ora 01:02
Driver
Nu este medic/terapeut
Driver
va multumesc din suflet... o sa vorbesc cu parintii sa mergem pana la spital
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •