am purtat ochelarii pe nas, cum ii poarta "bosorogii"

25-10-2012
alexandru1000
Nu este medic/terapeut
alexandru1000
Buna am sa va povestesc ceva si daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi v-as multumi foarte foarte mult..am fost diagnosticat cu nistacmus mai precis in luna martie 2011...si a trebuit sa port ochelarii ehh din martie cam pana in septembrie 201.ochelarii i-am purat intr-un fel aiurea nush cum sa va zic pe nas cum ii poarta bosorogii :))) nu m-am uitat prin ei cum se uita normal...am facut cea mai mare prostie.de vreo luna jumate am inceput sa am o senzatia foarte urata ca si cum mi s-ar taia fruntea de la ochii in sus.numai pot merge pe strada parca as merge cum s-ar zice cu fruntea sus..ma simt toata luma ca e egala numai yo ca am capu, fruntea nuj cum sa zic in sus.si am si alte probleme :(..numai pot inchide ploapele cand vreau sa ma culc ma dor.cand vreau sa citesc numai pot ca pur si simplu numai simt ochii in cap si numai pot sa duc ploapele in jos si numai pot sa fac nimik e foarte urata senzatia asta :((( am fost la 3 spitale pana acum nush ce sa mai fac...la spital mi-au zis sa imi dau cu picaturi, , , mi-am dat in zadar tot ma dor ochii si parca imi tremura asa..:(( nush ce sa mai fac unde sa mai ma duc :(( am fost azi la spitalul de oftalmologie lahovari si pur si simplu nu prea mi-au dat atentie :(( ce ma sfatuiti sa fac.cred ca mi-am fortat nervu globului ocular ca ochiul s-a invata sa se uite peste ochelarii acum nuj ce sa zic voi ce ziceti ? numai pot nici sa merg pe strada ma simt foarte ingrozitor :(((
4 comentarii
0
25-10-2012, ora 21:35
triteandorin
Nu este medic/terapeut
triteandorin
ce varsta aveti? sunte-ti barbat? din ce zona? pare o problema mai grava si care se agraveaza. globii oculari se misca normal in toate directiile? cum este vederea? necesita investigatii suplimentare atat la oftalmologie cat si la neurologie. Va recomand sa mergeti la un centru universitar apropiat cu un bilet de trimitere si sa explicati exact problema dumnoavoastra si faceti tot posibilul pt a fi luat in serios.
0
26-10-2012, ora 14:53
Dr.Psih.Gabriela Marin
Identitate neconfirmată
Dr.Psih.Gabriela Marin
Vi s-a mi raspuns si in alt post.
Problema dv este legata de perceptia modificata a realitatii si ar fi bine sa va adresati unui psiholog sau medic psihiatru. Mult succes!
0
26-10-2012, ora 17:29
alexandru1000
Nu este medic/terapeut
alexandru1000
nu are legatura cu psiholog sau pshiatru :)) terminati-va cu aste...mi-am forat nervii la ochi si acum numai pot sa imi revin
0
26-10-2012, ora 23:28
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Alexandru..cum, , ai forat" nervii la ochi??oricum, daca tu zici ca nu este o problema psihica, mergi la oftalmolog, pana nu este prea tarziu.
Mult noroc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: