Am reusit sa ma las de fumat

34 comentarii 1 2
0
19-02-2011, ora 21:43
crismo
Nu este medic/terapeut
crismo
Nu prea scriu pe forum dar pt cei care vor sa se lase de fumat am sfaturi! Doar m-am lasat de 4 luni, dupa 25 de ani! Cum? Simplu:(pe naiba!) brusc! Am luat pachetul cu ultimele 2 tigari si le-am fumat. Apoi am aruncat pachetul gol si n-am mai fumat! Vedeti ce simplu? Ce-a urmat a fost groaznic. Primele ore, apoi primele zile sunt critice. Nu spuneti insa NU! Ganditi-va la un singur aspect: de tigari se poate muri, de lipsa lor n-am auzit pe nimeni! Bafta, e super dupa aceea!
0
24-02-2011, ora 19:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
" de tigari se poate muri, de lipsa lor n-am auzit pe nimeni! "
- Acesta este unul dintre cele mai logice raţionamente scrise în cadrul acestui topic. Felicitări, Crismo.
_
Toate cele bune,
Nick
0
08-01-2012, ora 01:08
jonyb
Nu este medic/terapeut
jonyb
astazi mi-am cumparat o tigara electronica eGo-t ce pot spune...am 27 de ani fumez de 10 ani de obicei fumez cate 2-3 tigari la o cana de cafea.si astazi e prima zi cand nu ma gandesc sa ma duc la magazin sa imi cumpar tigari...nu am crezut ca va veni ziua in care ma voi pune in pat la somn fara sa am pachetul de tiagri pregatit pentru a doua zi...
parerea mea e ca daca vrei sa te lasi de fumat incearca cu tigara electronica una mai de calitate si normal mai scumpa.eu sunt multumit deocamdata ca ma tine departe dde tigarile traditionale si sunt sigur ca ma voi lasa de tot si de cea electronica.am imncercat plasturi, tigari antifumat,.cu nici un rezultat..acum vad ca metoda asta da roade...
va recomand sa va lasati de tigari, pentru todeauna si veti simti ff bine
voi reveni cu amanunte cand am reusit sa ma las de tot de tigari.
va multumesc ca ca ati citit si parerea mea
0
01-09-2015, ora 10:29
cornelyacos
Nu este medic/terapeut
cornelyacos
Un verisor ia niste suplimente Nicorix pentru a se lasa de tigari. Eu sunt de parere ca doar prin vointa se poate renunta la tutun, dar el zice ca il ajuta aceasta cura. Poate ca e mai mult placebo. Deocamdata nu s-a lasat de tutun.
Adaugă un comentariu / răspuns
34 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: