am si eu o nelamurire: sunt insarcinata?

15-08-2010
maria1103
Nu este medic/terapeut
maria1103
Eu am facut sex cu prietenul meu neprotejzt insa nu a ejaculat in mine. Ciclu mi-a intraziat vreo 2 sapt si m-a tinut foarte putin vreo 3 zile. Acum dupa menstruatie am mai facut tot asa fara sa ejaculeze. Problema este k ma doar f tara sani. Este posibil sa fiu insarcinata?cicu inca nu mi-a venit ar trebui sa imi vina dupa 26 august. Va rog sa imi raspundeti si mie
7 comentarii
0
15-08-2010, ora 15:43
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Teoretic nu cred ca ai ramas insarcinata...de ce nu folositi prezervativ ? Poti face maine dimineata un test de sarcina.in rest altceva nu ai de facut decat sa astepti urmatoarea menstra.
0
15-08-2010, ora 16:27
maria1103
Nu este medic/terapeut
maria1103
dar durerea de sani din ce cauza as putea sa o am?... nici noi nu credem k as putea fii. Inafara de asta nu am mai avut nici un simtom al sarncii. ar mai trebuii sa am si alte simtome?
0
15-08-2010, ora 17:16
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu au importanta simptomele deoarece, in cazul unei sarcini, pot fi simptome mai multe, mai putine sau aproape deloc. Sanii te pot durea si din altre motive. Fa-ti maine un test e sarcina.
0
15-08-2010, ora 17:20
maria1103
Nu este medic/terapeut
maria1103
Multumesc pt sfat !
0
16-08-2010, ora 11:05
maria1103
Nu este medic/terapeut
maria1103
am facut testul si a iesit negativ. multumesc inca o data pt sfat!
0
29-08-2010, ora 22:42
anyta01
Nu este medic/terapeut
anyta01
buna.am si eu o mare nelamurire si va rog sa ma ajutati.. am luat o perioada anticonceptionale yasmin si le'am intrerupt...in urma cu o saptaman trebuia sami vina menstra dar nu mia venit.mentionez ca am avut relatii sexuale.mi'am facut test si a iesit negativ...2 luni de zile nu am mai avut relatii sexuale si acuma da cu o saptamana inainte de ciclu si acum sunt si putin racita jos.. dar totusi sunt ingrijorata ca nu mi'a venit inca:(.. help me plzzz!!!
0
29-08-2010, ora 22:44
anyta01
Nu este medic/terapeut
anyta01
am facut si 2 teste de sarcina care au iesit negative...cam 2 saptamani de intarziere am:(..ce sa fac???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sunt însărcinată?
  •