am simptomele de sarcina... oare sunt insarcinata?

28-04-2008
adrianapapi
Nu este medic/terapeut
adrianapapi
Domnule doctor,

Am avut contact sexual cu partenerul meu dupa 3 luni.Folsesc anticonceptionale dar am simptomele unei femei insarcinate:dureri de cap, ameteli si mancarimi in zona genitala si o scurgere care la inceput a fost albicioasa dar vascoasa si akum este rosiatica si vascoasa.Cand incerc sa ma spal in zona genitala observ ca pe col sunt bucati mici albicioase.Mai am o saptamana pana la menstruatie si nu stiu ce sa cred si ce sa fac.
Am facut un test si a aparut ca nu sunt insarcinata, dar cred ca este totusi prea devreme.

Oare sunt insarcinata sau este o boala genitala?


Multumesc
4 comentarii
0
29-04-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Din ceea ce descrieti cel mai sigur aveti o infectie genitala.Este indicat sa faceti un examen de secretie vaginala pentru a vedea despre ce este vorba.
Toate cele bune.
0
30-04-2008, ora 00:00
adrianapapi
Nu este medic/terapeut
adrianapapi
Multumesc de raspuns.Care ar fi cauza acestei infectii genitale ?sunt foarte surprinsa, deoarece sunt o persoana care pune mare accent pe igiena corporala, fac controale periodice.Sunt foarte derutata.

Multumesc
0
02-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Din ceea ce descrieti probabil este o candidoza vaginala, care apare in conditii de stress, imunitate scazuta, dupa adminsitrare de antibiotic.
Trebuie sa faceti un examen de secretie vaginala si in functie de rezultat vi se poate spune si despre ce este vorba.
Toate cele bune.
0
10-04-2011, ora 23:32
An33
Nu este medic/terapeut
An33
Buna..va rog frm sa imi raspundetzi si mie sunt foarte speriata..De aproximativ 3..4 luni nu mi-a venit menstruatia..intretin relatii sexuale neprotejate cu iubitul meu..app nu a ejacuat in mine...mi-am facut cateva teste de sarcina si toate au iesit negative..nu inteleg dece imi intarzie atata timp...Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •