am simtit in zona coapsei o parte amortita...

13-03-2007
laurra
Nu este medic/terapeut
laurra
Ma numesc Laura, am 22 de ani si am o problema: in urma cu o sapt. am simtit in zona coapsei o parte amortita. Acum tot piciorul stang incepe sa amorteasca si simt o durere surda in picior.Care ar fi cauza, mentionez ca nu m-am lovit si ca in acest timp am avut si dureri de cap.Trebuie sa fac un control medical sau sa astept sa treaca de la sine?
Multumesc!
7 comentarii
0
13-03-2007, ora 00:00
Dr.Craciun Anca
Identitate neconfirmată
Dr.Craciun Anca
vei fi mai linistita daca faci un control medical, la medicul de familie sau la un medic neurolog. sanatate!
0
13-03-2007, ora 00:00
dr.mihaela
Nu este medic/terapeut
dr.mihaela
Eu va recomand sa sonsultati medicul de familie.
0
13-03-2007, ora 00:00
laurra
Nu este medic/terapeut
laurra
ok multumesc pt raspuns!
0
13-03-2007, ora 00:00
cipriano
Nu este medic/terapeut
cipriano
Buna sunt Ciprian, am 16 ani si vreau sa ma ajutati cu raspunsul la intrebarea asta: cand o sa-mi revina vocea? ca din cate am auzit este in schimbare...ms
0
13-03-2007, ora 00:00
dr Emmy
Identitate neconfirmată
dr Emmy
Laura, daca esti la primul puseu, te vei adresa la medicul de familie, dar daca au mai fost si alte pusee anterior, tr sa te adresezi neaparat medicului neurolog
0
13-03-2007, ora 00:00
DrMihaelaB-neurolog
Identitate neconfirmată
DrMihaelaB-neurolog
mergi NEAPARAT la un neurolog, suspect Scleroza Multipla, este o boala cu care nu e de jucat, daca se infirma, cu atat mai bine.
Succes.
0
17-03-2007, ora 00:00
niculina
Nu este medic/terapeut
niculina
In luna iulie 2006 m-am pomenit ca mi-a căzut pleoapa de la ochiul stang, crezand că am tras un curent. Dupa nenumărate investigatii şi RMN mi s-a depistat un meningiom de jug sfenoidal stang. Doctorii mi-au spus că nu există tratament decat operaţie.Există cineva care a avut o astfel de experienţă şi a rezolvat problema respectivă cu tratament naturist sau oricare alt tratament ?in aşteptarea unei veşti bune vă mulţumesc din suflet. -*


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  • Durerea de picioare
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  •