Am simtome hiv? Urgent innebunesc!

17-10-2012
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
Acum 3 luni de zile am avut un act sexual cu una din strada si in timp ce faceam mi sa rupt prezervativul si nu miam dat seama repede dupa ce am ejaculat in ea am vazut ca era rupt.acum o luna si 2 sapt am testul elisa si mia esit negativ
.Azi se implinesc 3 luni de la acel act sexul, de o saptamana au inceput sami apara urmatoarele simtome febra, dureri de cap, limba ma ustura am gatul si cerul gurii iritat, nasul imi curge dimineata si ma trezesc cu ochii rosi si dureri de cap mentionez ca tusea e frecventa cu sputa galbena, pe spate pe umeri miau aparut ca un tip de cosuri care coc le sparg si ramane lokul maroniu, pe penis adica langa capul penisului pe pielita mia aparut ceva rotund si plat de un milimetru cu ceva la mijlok roz care straluceste la atingere nu ma doare
.Astea sunt sintomele mele azi am facut testul din nou si vineri am rezultatul si cred ca o sa mor de inima voi ce pareri aveti sunt simtome hiv
16 comentarii
1
18-10-2012, ora 00:30
miamama
Nu este medic/terapeut
miamama
Poti sa faci boli grave numai de la frica si inchipuiri. Mare prostie sa intri asa in panica. HIV se ia greu si intre soti care au des raport sexual fara nici un prezervativ. daca tu chiar crezi ca faci apai sigur faci..dar mai mult din inchipuire si frica decat de la contagiere. Ca sa apara simptome la HIV tre sa treaca ani buni ! Esti paranoic... cel mult poti face un BTS
0
18-10-2012, ora 00:43
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
iti multumesc pt incurajare dar cand ma gand si tot ce am citit despre hiv-sida fac atac de panica am 3luni aproape ca stau numai in stres si nici nu pot dormi iau calmante cu pumnul off dorm cate 4ore pe noapte si iar o iau de la capat orisicum mersi pt sprijin
0
18-10-2012, ora 12:37
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Giovani linisteste-te, acum tu te impacientezi chiar si de la o simpla raceala? Poate fi doar o raceala, asa ca nu te mai stresa, testul HIV se face la 6 luni de la contact, numai atunci vei sti sigur daca ai sau nu, pana atunci nu te mai ingrijora si interpreta gresit orice raceala ori acnee.
Cu privire la chestia roz si plata de pe penis, daca nu dispare deloc si arata ca o mica excrescenta atunci aceea poate sa fie neg genital.
0
18-10-2012, ora 18:34
doinag
Nu este medic/terapeut
doinag
Degeaba faci teste peste teste. HIV se depisteaza numai dupa 6 luni de la contact.
Se poate sa ai o viroza sezoniera, nu dispera. Mergi la medicul de familie. Probabil ca-ti va recomanda si un consult la un medic dermato-venerolog.
0
18-10-2012, ora 19:16
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
va multumesc la toti pt sprijinul acordat si sfaturi parca acum mam mai linistit putin
0
21-10-2012, ora 22:52
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
am luat rezultatul testului hiv acum 3zile si e ngativ dar mai am 3 luni ca sa fiu sigur pana atunci cu dzeu cu mila
0
22-10-2012, ora 11:42
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Giovani, testele facute inainte de 6 luni de la contact nu au relevanta... Degeaba faci tu teste acum. Numai la minimum 6 luni de la contact testele HIV sunt veridice...
0
22-10-2012, ora 20:45
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
dar as avea vreo sansa sa nu fiu pozitiv daca leam facut timp de 3 luni ???????????
0
22-10-2012, ora 22:47
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Giovani, ai sanse sa nu fii seropozitiv dar asta nu are nicio legatura cu testele facute de tine. Poti tu sa iti faci 100 de teste, toate sunt irelevante daca le faci mai devreme de 6 luni de la contact. Faci teste degeaba acum. Asteapta sa treaca 6 luni si dupa aceea mergi la analize.
0
27-10-2012, ora 22:58
ella1990
Nu este medic/terapeut
ella1990
incetati sa mai speriati omul.peste tot scrie ca in cazuri rare anticorpii se formeaza mai greu si pot fi depistati in mai mult de trei luni, acest lucru se intampla in cazul oamenilor bolnavi de diabet, leucemie, boli autoimune, etc.dar pentru majoritatea oamenilor un test negativ la trei luni este concludent.numai exagerati atat si bagati spaima in el ca si asa este destul de stresat.giovanni, eu as zice sa stai linistit. cu siguranta nu ai hiv, cel putin asta e parerea mea, ca si concluzie la ceea ce am citit eu pe toate forumurile. multa sanatate iti doresc, si tie si celorlalti.
0
27-10-2012, ora 23:00
ella1990
Nu este medic/terapeut
ella1990
si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine si am avut toate simptomele de hiv precum si risc mult mai mare ca al tau din cauza prostiei cu care m"-a inzestrat mama-natura...am testat negativ chiar si dupa un an si jumatate.
0
28-10-2012, ora 22:00
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
merci mult ella pt sprijin
0
04-11-2012, ora 09:52
giovani86
Nu este medic/terapeut
giovani86
in dimineata asta am mers la baie si am facut scaunul cu sange se poate sa fie asta un simtom al hiv??????
0
08-07-2013, ora 14:22
ella1990
Nu este medic/terapeut
ella1990
scaun cu sange aveam si eu cateodata pe vremea cand inca nu stiam ce e ala seks si cum arata un penis in realitate asa ca nu as crede ca asta e un simptom hiv
0
08-07-2013, ora 14:24
ella1990
Nu este medic/terapeut
ella1990
s e x nu seks imi cer scuze
0
19-03-2018, ora 19:26
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Salutare. Am avut un contact de sex oral cu o chinezoaica. După 3 luni am fost si mi am facut un test hiv si mi a iesit negativ. As putea sta linistit?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.