am toate simptomele.. oare sunt insarcinata?

09-05-2009
valentinasimona84
Nu este medic/terapeut
valentinasimona84
de 2 sapatamani am toate simptomele de sarcina, si anume:menstruatie doar o zi, ameteli, greata, durere de mijloc si foarte putin in zona abdominala, o mica usturime la sani, oboseala, tensiune mica, am slabit cateva kg pentru ca nu pot sa mananc..am fost la medic acum o saptamana, unde am facut o ecografie abdominala si mi-a spus ca pare a fi un sac gestational dar e foarte mic si nu e 100 % sigur ca e sac gestational, si sa revin peste 3 saptamani la un control.in aceste 2 sapatamani am facut 5 teste de sarcina care au iesit negative, nu le-am facut pe toate dimineata, dar toate au fost negative.toata lumea imi spune ca sunt insarcinata, chiar si medicul de familie, dar eu nu stiu ce sa mai cred, deoarece toate testele de sarcina sunt negative.mentionez ca am un ciclu menstrual regulat, am avut pe 25 martie, apoi pe 22 aprilie doar o zi, si in cantitati mici, apoi dupa 4 zile am avut din nou o sangerare, doar cateva picaturi.credeti ca sunt insarcinata, iar testele nu imi arata?
5 comentarii
0
09-05-2009, ora 18:23
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
daca toate testele ti-au iesit negative, du-te la un laborator si fa-ti analize la sange se cheama beta-HCG, sunt singurele care iti pot spune adevarul,

si eu am avut sintome de sarcina acum vreo 2 saptamani, am facut test negativ, dupa care mi-au disparut toate sintomele, era doar o autosugestie
0
10-05-2009, ora 11:21
Una_mik
Nu este medic/terapeut
Una_mik
buna..am 21 ani, si am si eu o problema care ma km nelinisteste.in februarie am avut ultimul contact sexual,...am ciclu menstrual regulat, si am facut 3 teste da sarcina care au iesit negative...intrebarea mea ar fi, dk exista menstruatie peste sarcina??am impresia k park mi-ar fi crescut putin burtik si sunt putin speriata, sa nu fie vorba de o sarcina, pt k problema ar fi k ar fi si cam marisoara sarcina...astept raspuns.va pup..multumesc frumos
0
10-05-2009, ora 21:32
megghi
Nu este medic/terapeut
megghi
ciao!
scusa, dar daca ai facut test, ti-a venit si ciclu, cum vrei sa fii insarcinata?
in afara de burtica ce alte sintome ai??
doar daca ai sanii crescuti peste masura sau ai avut menstruatii in cantitate mica, etc
daca tot crezi ca ai pute fi insarcinata, fa-ti si tu analizele de sange, dar eu sunt sigura ca nu ai nimic
0
26-06-2009, ora 18:03
hanny
Nu este medic/terapeut
hanny
buna am o intrebare... acum o luna am avut un contact sexual neprotejat primele 2 min cred dupa care si-a pus prezervativul... crede-ti ca as fi putut ramane insarcinata mi-am facut 2 teste de sarcina acum 2 sapt si au iesit negative... dar acum merg des la baie si am avut si usturimi la urinare.. oare sunt insarcinata va rog sa ami rasp...
0
26-06-2009, ora 22:18
sara_2009
Nu este medic/terapeut
sara_2009
buna.vroiam sa intreb si eu ceva asemanator dar vad ca nu raspunde nimeni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •