am uitat o pastila anticonceptionala

02-01-2012
ana-maria teodorescu
Nu este medic/terapeut
ana-maria teodorescu
buna ziua am uitat intr-o zi sa iau pastila anticonceptionala si mi-am adus aminte dupa 23 de ore, am continuat sa iau pastila in seara urmatoare dar as vrea sa stiu ce risc exista daca am contact neprotejat si folosesc in continuare pstilele
3 comentarii
0
02-01-2012, ora 16:52
OtiliaT
Nu este medic/terapeut
OtiliaT
Daca ai uitat o pastila si nu ai luat-o in intervalul de 12 ore, trebuie sa te protejezi suplimentar 7 zile, in timp ce-ti iei pastilele in continuare, ca de obicei. Cel mai bine e sa citesti in prospect.
0
12-03-2014, ora 10:58
AMA123
Nu este medic/terapeut
AMA123
buna ziua!eu iau yasmin, si ultima trebuia sa o iau joi, dupa care sa fac pauza 7zile, dar am pierdut-o, ce sa fac?multumesc
0
22-04-2014, ora 12:49
akshara
Nu este medic/terapeut
akshara
Buna ziua! Eu am nevoe de o informatie despre yasmin, Am plecat intr-o calatorie si am uitat pastilele acasa iar timp de trei zile nu le am luat iar acum mia venit mai repede menstruatia, e posibil sa ma tina mai mult de 4 zile, sint speriata sa nu am vreo problema grava.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul