Am uitat o pastilă antinconcepțională

11-07-2018
raluca099
Nu este medic/terapeut
raluca099
Bună seara.Folosesc anticoncepționale Mycroginon iar acum sunt la ultimele pastile din folie(ultima săptămână înaintea menstruației).De obicei le iau la10 seara dar aseară am uitat să o iau și mi-am dat seama abia în seara asta și am luat 2 pastile (cea de ieri și cea de astăzi).Există șanse să mi se deregleze menstruația?Pot aparea probleme pentru că am luat 2 pastile deodată?Contact sexual nu am avut ieri și nici nu voi mai avea până nu încep cealaltă folie dar aș vrea să știu dacă trebuie să încep o folie nouă fără pauza normală sau dacă o pot începe normal ca până acum cu pauza de7 zile.Mulțumesc...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK