Am uitat pastila!!! | Forumul Medical ROmedic

Am uitat pastila!!!

12-04-2009
Camelia-B
Nu este medic/terapeut
Camelia-B
Am uitat sa iau pastila contraceptiva aseara 11.04.2009 (a 7-a din folie) si am avut contact sexual neprotejat(fara ejaculare in interior), iar astazi la ora 14 mi-am adus aminte de pastila si din inertie am luat-o repede (stiu ca nu e bine sa iei daca au trecut mai mult de 12 ore ci sa le iei normal in continuare).Exista sanse sa raman insacinata?dupa cate am inteles pastila de a 2-a dauneaza.este necesar sa o iau?
3 comentarii
0
12-04-2009, ora 17:29
nicolla_75
Nu este medic/terapeut
nicolla_75
NU ESTE NECESAR SA IEI PASTILA DE A DOUA ZI, IA-LE IN CONTINUARE SI CA SA STAI LINISTITA PANA LA URMATOAREA MENSTRA PROTEJEAZA-TE SI VA FI OK.
0
12-04-2009, ora 23:28
Camelia-B
Nu este medic/terapeut
Camelia-B
am uitat sa mentionez ca iua contraceptive cu pauza de 7 zile.deci eu acum practic ma aflu in a 14-a zi din ciclul menstrual.nu este posibil sa se fi produs ovulatia? (am 6 luni de cand iau contraceptive)...va rog sa-mi raspundeti.va multumesc
0
10-06-2010, ora 09:49
ralulici
Nu este medic/terapeut
ralulici
Iau anticonceptionale de aproape 2 ani si marti trebuia sa incep o folie noua de Karissa si am uitat :(. Am luat de miercuri seara.Ideea este ca am avut contact sexual neprotejat.Sunt riscuri mari sa raman insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: