am uitat pastila... exista riscul sa fiu insarcinata? | Forumul Medical ROmedic

am uitat pastila... exista riscul sa fiu insarcinata?

14-06-2007
vasea
Nu este medic/terapeut
vasea
iau deja de 2 luni logest, luna aceasta am inceput sa iau pastila pe 1 iunie, si pe data de 13 iunie am uitat sa iau pastila si de obicei o iau seara la 18.00, si acum am uitat si am luato tocmai a doua zi la 10 dar pinaa tunci am avut doua acte neprotejate, unul seara si unul pe la 8 dimineata, am luat pastila dupa act sexual, pe la 10 si am mai luat una seara ca de obicei, dar acum am intereseaza daca exista riscul sa fiu insarcinata???mersi anticipat
4 comentarii
0
14-06-2007, ora 00:00
sammona
Nu este medic/terapeut
sammona
buna vasea. nu ai cum sa ramai insarcinata. pentru ca trebuie sa treaca peste 12 ore de cand ai luat ultima pastila ca efectul sa inceapa sa dispara. asa ca poti sta linistita.
0
14-06-2007, ora 00:00
vasea
Nu este medic/terapeut
vasea
mersi de raspuns, dar dupa ce am baut pastila a u trecut mai mult e 12 ore, ca eu am bauto la 6 seara pe 12 si pe 13 am uitat si am luato abia pe 14 dimineata!!!sau eu nu prea inteleg care e situatia
0
15-06-2007, ora 00:00
sammona
Nu este medic/terapeut
sammona
e posibil sa fii ramas insarcinata. deocamadata nu ai ce face decat sa astepti si dupa ce trece 2 saptamani de la ultimul contact neprotejat poti sa iti faci un test de sarcina. mi s-a intamplat si mie dar nu am ramas. trecuse 24 de ore de cand luasem ultima pastila si am avut 3 contacte neprotejate. am continuat sa iau pastilele normal si la doua saptamani mi+am facut testul si a iesit negativ. anunta+ma cum e. bafta.
0
15-06-2007, ora 00:00
vasea
Nu este medic/terapeut
vasea
ok, neaparat o sa te anunt, sper sa fie la fel ca la tine. Oricum peste o sapamina termin sa iau pastilele si trebuie sa mi sa se inceapa ciclul. oricum mersi!!!!sper sa fie totul bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • GreÈ™eli în utilizarea pilulelor anticoncepÈ›ionale
  • Am rămas însarcinată, deÈ™i m-am protejat - unde am greÈ™it (greÈ™eli frecvente ale contracepÈ›iei)
  • DiferenÈ›a între sarcină È™i sindromul premenstrual
  •