am uitat sa iau 2 pastile

05-07-2010
bebec
Nu este medic/terapeut
bebec
am luat dintro folie de femoden doar o saptamana si apoi am uitat sa iau 2 pastile si mia aparut o sangerare prematura.nu am mai continuat folia...akma astept sami vina ciclul k sa incep o noua folie.dupa cat timp ar treb sami vina?
8 comentarii
0
06-07-2010, ora 08:09
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Aceasta sangerare de acum nu e menstruatie.asteapt-o pe cea adevarata din luna urmatoarea si atunci incepe o noua folie. Incearca sa nu mai uiti pilulele caci iti va deregla orarul ciclului menstrual.sau foloseste prezervativ.
0
06-07-2010, ora 10:52
bebec
Nu este medic/terapeut
bebec
ink nu mia aparut acea sangerare de care spuneti k nu este menstruatie...si sunt speriata k ink nu mia venit...knd ar treb sami vina?am avut contacte sexuale neprotejate dar el nu a ejaculat inauntru.
0
06-07-2010, ora 18:46
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cand ar fi trebuit sa-ti vina menstruatia ? Contacte sexuale neprotejate ai avut dupa ce ai intrerupt pilulele ?
0
08-07-2010, ora 12:58
bebec
Nu este medic/terapeut
bebec
da dar el spune k nu a "lasat" in mine.si pana la urma acea menstruatie "falsa" sar putea sa nu apara deloc?...sa fie o dereglare din cauza intreruperi premature a pilulelor si sangerarea ce am avuto?...sunt nedumerita.caut doar niste raspunsuri.o sa incep o cutie nou doar luna viiitoare knd va aparea acea menstruatie adevarata. mai am o ibntrebare dak se poate.este corect dak iau 6 luni femoden si fac pauza de o luna?...pe cutir o data scria tratament recomndat pe 6 luni.dra akma nu mai scrie.
0
10-07-2010, ora 08:27
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Femoden il iei ca tratament pentru vreo boala sau doar ca sa nu ramai insarcinata ? De cat timp il iei si cati ani ai ?
0
10-07-2010, ora 21:59
bebec
Nu este medic/terapeut
bebec
doar k sa nu raman insarcinata...de 8 sau 9 luni il iau...dc?
0
11-07-2010, ora 10:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ma gandeam ca daca nu doresti sa ai copii, pe termen lung iti poti pune un sterilet.in luna in care faci pauza sa-ti faci probele sangune hepatice.
0
13-07-2010, ora 21:18
bebec
Nu este medic/terapeut
bebec
akam ama o alta problema.nusth knd treb sami vina ciclul deoarece km akm o luna proximativ nu am putut sa iau 2 pastile dintro cutie de femoden si mia aparut o sangerare prematura.si nusth km sa calcule knd treb sami vina ciclulc...ma tem sa nu am o dereglare mare.knd ar treb sami vina ciclul dak la o saptamana dupa ce am avut ciclu normal am avut acea sangerare prematura si am intrerupt pastilele?...ink astept.a trecut aproape o luna sau o luna.ast un rasp...ma scuzati dak va stresez cu intrebarile.contacte sexuale neprotejate am avut dupa ce am lasat pastilele...dar el imi spune k nu a lasat in mine...k sia "traso" la timp...am si nelamurirea asta...:d.am mai facut pauza knd eram cu el si nu ma lasat insarcintata deoarece iam spus k si akm sa aiba grija...:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •