am uitat sa iau anticonceptionale yasmin

16-11-2008
anda176
Nu este medic/terapeut
anda176
am o intrebare si va rog sa mi raspundeti cat mai repede.din diverse motive timp de 3 zile am uitat sa iau pilulele.cand mi am amintit am luat 2 odata.mai are rost sa le continui sau astept pana la menstruatie si in prima zi incep alt blister?
3 comentarii
0
16-11-2008, ora 17:00
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
nu prea are rost...
0
10-12-2008, ora 13:06
katy1980
Nu este medic/terapeut
katy1980
buna ziua.v-as fi recunoscatoare daca ati putea sa-mi raspundeti si mie la o intrebare.dar sa va povestesc un pic...iau anticonceptionale loggest de 5 luni, dar pentru ca am luat in greutate in jur de 5 kilograme, la sfatul medicului meu ginecolog voi incepe sa iau anticonceptionale yasmin...am terminat folia de logest, acum imi astept menstruatia si incepand cu a 8 zi cand trebuia sa incep folia de logest am sa o incep pe cea de yasmin.as dori sa stiu daca schimbarea este mai buna...astept un raspuns..va multumesc anticipat...
0
10-12-2008, ora 16:20
katy1980
Nu este medic/terapeut
katy1980
buna ziua.va rog mult de tot as dori si eu un raspuns.iau anticonceptionale logest de 5 luni de zile.acum sunt in perioada de 7 zile cand trebuie sa imi apara menstruatia.la sfatul medicului meu ginecolog doresc sa le schimb cu anticonceptionalele yasmin pentru ca m-am ingrasat destul de mult in aceasta perioada de 5 luni.5 kg.numai ca am o nelamurire.dl.doctor mi-a spus sa incep cu yasmine in a 8 zi (dupa cele 7 zile de pauza)...numai ca in prospectul anticonceptionalele yasmin scrie ca trebuiesc luate din prima zi de ciclu.va rog insistent...as mai dori si alta parere.astept raspuns anticipat...sanatate tuturor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •