Am uitat sa iau o pilula din a 3a saptmana

16-06-2013
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
Buna seara! Am nevoie urgent de sfatul dvs, va rog mult, ajutati-ma cu un raspuns. Folosesc pilule logest de ceva timp si mi s-a intamplat in data de 14.06 sa nu iau pilula. Era a 16 a din blister, deci era pilula din a treia saptamana. In data de 15.06 am avut contact sexual in jurul orelor 13:00 iar de pilula mi-am amintit la orele 20:00. Imediat cum mi-am amintit, am sunat-o pe o dna de la Bucuresti, fiind consilier pt contraceptie si mi-a spus in felul urmator: sa iau la ora obisnuita 2 pilule dintr-o data, maine tot doua pilule si urmatoarea zi tot 2 pilele si voi termina folia mai devreme, menstruatia va veni mai devreme, sa fac pauza de 7 zile si apoi sa incep cu o noua folie in mod normal dupa cele 7 zile. Am luat deja 2 pilule dar in prospect scrie sa procedez altfel dc uit sa iau pilula din a 3a saptamana si trec mai mult de 12 ore. Va rog, astept un raspuns cat mai urgent din partea dvs. Problema este ca am avut contactul sexual si pilula cu o seara inainte nu o luasem.
1 comentarii
0
16-06-2013, ora 08:16
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
V-am raspuns prin mesaj privat. Il puteti citi dand click in dreapta sus, acolo unde scrie "modificati profilul dvs".
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul