am uitat sa iau pastila si la 3 ore dupa contact am luat postinor 2

27-07-2009
elena ber
Nu este medic/terapeut
elena ber
deci..pe data de 20 luna asta adik saptamana trecuta am avut contact sexual luni pe la ora 10 insa la ora 7 am luat desorell la a 7 pastila eram atunci insa pastila de marti am uitat sa o iau..si am luat miercuri 2 si pe cea de marti si pe cea de miercuri.dar la 3 ore dupa am luat si postinor 2.am luat prima pastila la 10.30 si adoua seara la 22.30.eu joi am continuat sa iau incontinuare pastilele desorelle..insa au trecut 6 zile si nu mi-a venit menstruatia aia falsa.si inca ceva aseara adik duminik am avut contact sexual si nu am folosit prezervativ ci mam bazat pe pastilele c are le iau incontinuare..(insa nu sia dat drumul in mn) vreau sa stiu dak am ramas insarcinata in situatia asta.dak pastilele desorel care le iau isi fak efectul? multumesk anticipat
5 comentarii
0
27-07-2009, ora 16:53
elena ber
Nu este medic/terapeut
elena ber
sau nu neaparat cineva care a mai trecut prin asemenea lucru simular cu al meu..va roog
0
27-07-2009, ora 20:35
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
ti-am mai raspuns o data si aici : http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=152id_cat=42id_prod=30040anc=97505 si iti spusesem sa nu iei postinor, nu avea rost. Cate zile au trecut de cand ai uitat pastila aceea? sa stii ca atunci cand uiti o pastila, o iei cand iti aduci aminte si continui folia de unde ai ramas, insa 7 zile esti neprotejata si ai nevoie de protectie suplimentara (prezervativ). Asa ca daca inca nu au trecut cele 7 zile, risti sa fi ramas insarcinata. Sa stii ca nu e obligatoriu sa apara menstruatia aia falsa de care spui, depinde de organismul tau. Si nu te baza pe faptul ca nu si-a dat drumul in tine, inainte de asta, baiatul elimina un lichid care poate contine spermatozoizi. Numai bine
0
03-08-2009, ora 19:40
elena ber
Nu este medic/terapeut
elena ber
buna andrushka...am facut 2test de sarcina la 5zile si 10 zile de la contact si a iesit negativ.insa am facut un test ce se numeste minut..nu am gasit ceva mai bun..ce parere aveti despre acest test e bun sau e nevoie sa mai fac altul mai bun mai scump..pe asta minut am dat 6 lei
0
26-08-2009, ora 19:30
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
Imi cer scuze, nu am mai intrat pe aici. Nu stiu ce sa zic despre test. A trecut ceva timp de la ultimul tau post, ce ai mai facut pana la urma?
0
04-09-2009, ora 13:09
elena ber
Nu este medic/terapeut
elena ber
pai bine..totul e inregula din fericire nu-i nimik oricum am fost la medic ca mi-am schimbata si anticonceptionalele.e bine acum..oricum iti multumesk numai bine..si ai grija de tine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • Efectele pilulei de a doua zi ar putea fi potențate de un medicament antiinflamator
  •