am uitat sa iau penultima pilula harmonet

03-11-2009
elena 86
Nu este medic/terapeut
elena 86
am uitat sa iau penultima pastila de harmonet in data de 25 (duminica la ora 20) si am luat-o luni 26 la ora 16 dupa care am luat pilula de luni la ora obisnuita ( 20) pe data de 28 am avut contact sexual neprotejat, timp in care am fost in pauza si am avut menstruatie normala. Intrebarea mea e daca acum pot sa reincep sa iau pastila normal sau sunt sanse sa fi ramas insarcinata si daca da, pot exista riscuri daca continui cu pilula. Multumesc.
3 comentarii
0
04-11-2009, ora 02:07
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este extrem de improbabil sa fie vorba de o sarcina. Deci, puteti sa luati ca si pana acum.
0
04-11-2009, ora 11:09
elena 86
Nu este medic/terapeut
elena 86
va multumesc f mult pt amabilitate.
0
25-08-2010, ora 01:36
alexandra92
Nu este medic/terapeut
alexandra92
va rog ajutati-ma si pe mine: miercuri18.08.2010 am luat pastila (folosesc yasmin) la ora 19:00, joi ora 24:00 am luat pastila si imediat dupa ce am luat pastila am avut contact sexual neprotejat. Vineri am uitat sa iau pastila care era penultima din blister.am luat-o sambata la ora 13:30 apoi la ora 24 am luat-o pe cea de sambata adica ultima pastila. Nu am inceput un nou blister considerand ca trebuie sa fac pauza de 7 zile. Azi, miercuri 25.08.2010 inca nu mi-a venit mestruatia. Sunt foarte ingrijorata. Exista posibilitatea sa fiu insarcinata? Raspundeti-mi si mie va rog!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul