Am urmatoarele simptome: oboseala, stare de slabiciune, crestere in greutate, voce ragusita, cm nere

11-03-2013
crishu
Nu este medic/terapeut
crishu
Buna ziua, as vrea sa ma indrumati catre un doctor. Am urmatoarele simptome:oboseala si stare de slabiciune; par uscat si aspru, piele uscata, ;voce ingrosata, ragusita;crestere in greutate, apetit scazut, ciclu menstrual dereglat. Pe langa aceste simptome, pielea are un miros foarte urat (lucrul sesizat si de cei din jur).
6 comentarii
0
11-03-2013, ora 18:05
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Pe langa analizele pe care ti le indica medicul de familie, in urma unui consult direct, cred ca poti consulta un medic endocrinolog. Sunt simptome care ar putea avea legatura cu functionarea (in)corecta a tiroidei.
0
11-03-2013, ora 18:08
crishu
Nu este medic/terapeut
crishu
Multumesc.
0
18-03-2013, ora 16:33
crishu
Nu este medic/terapeut
crishu
Bun ziua, imi puteti recomanda un endocrinolog bun, am fost la spitalul Colentina unde nu am avut o experienta prea placuta. Va multumesc!
0
18-03-2013, ora 16:39
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Ma feresc sa fac recomandari, fiecare are asteptarile sale. Dar poti merge la oricare medic de la Parhon sau poti sa-l cauti pe dr. Tupea Cristian Claudiu, este un medic constiincios si cu rabdare. Daca mergi la cabinetul particular, intreaba la telefon daca, cu trimitere de la medicul de familie, nu e consultatia gratuita. Pentru restul investigatiilor afli acolo de detalii.
0
23-03-2013, ora 15:57
crishu
Nu este medic/terapeut
crishu
Din pacate am primit vestea:am hipotiroidism. :(
0
23-03-2013, ora 20:21
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Foarte bine si linistitor este ca stii ce ai. Si mai ales ca iti vei reveni repede la normal, medicatia e simpla si usor de luat.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Ciclul de două ori pe lună
  •