Am vreo sansa sa ma vindec?

07-02-2012
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
Sper sa nu va plictisesc o sa spun pe scurt.
Buna dimineata in primul rand, sunt un baiat foarte foarte gelos si posesiv... am fost cu multe fete, insa nu eram atat de gelos, ba chiar deloc
sunt cu o fata impreuna de 2 ani si sunt foarte gelos
este foarte foarte foarte frumoasa si toti baietii o claxoneaaza si se baga in seama chiar daca e nu ii baga in seama
stiu ca e un chin ca ma suporta
ne certam zilnic.. ea se duce la scoala, si mereu o intreb cum e imbracata te-ai data cu ruj cine era pe acolo langa cn ai stat cu cn ai vb ce s-a intamplat.. iar daca aud un claxon cand sunt cu ea la telefon si e pt ea pt k aproape toate sunt pt ea k atrage priviri nu numai din imbracaminte ca nu se imbraca extravagant ci prin frumusete, inalta, arata bine..
multi erau pe urma ei.. toti se bagau in seama cu ea acum au lasat-o mai usor..
sunt primul baiat. stiti la ce ma refer.. si stiu ca ma iubeste..
i am schimbat si nr de tel tot... si eu sunst la facultate in brasov ea aici in focsani si mereu o tin la tel cand pleaca la scoala cand vine si mereu aud claxon.. si ma supar tare ma ia un gol in stomac
deci sunt foarte gelos nu stiu ce sa fac
ma gandesc ca de acum o sa vina primavara si o sa ia haine mai subtiri p ea... are o gecuta alba.. alea alea.. ce iese in evidenta :( iar claxoane, bagari de seama.. nu mi-a dat niciodata motive
iar canad sunt cu masina mea.. am impresia k se uita la alte masini mai frumoase, la baieti... poate se mai uita sau nu stiu dar... o iau razna
odata eram in masina si o urmaream a trecut pe langa niste baieti.. si aia s-au intros s-au uitat la fundul ei si crek au si zis ceva da nu le-am zis nimic si atunci am luat-o razna.. deci nu mai pot :(
nu cred k exista vreo rezolvare...
nu vreau sa traiesc asa gelos... nu mai pot.. acuma se termina vacanta mea si plec iar la facultate... ce sa fac? iar vorbescc cu ea.. iar claxoane bagari de seama.. alea alea.. in oras.. nu stiu ce nu stiu cum :(

a mai fost vreun baiat ca mine ? cum ati trecut peste astA?
4 comentarii
0
07-02-2012, ora 17:07
Irina20
Nu este medic/terapeut
Irina20
Cati ani ai?
In primul rand obsesia asta cu controlul si cu gelozia trebuie sa o stapanesti, ca daca nu "O vei pierde".
Incearca sa canti niste mantra.(youtube)
Oricum sa stii ca oricat de mult ar iubi o fata un baiat, daca acesta procedeaza in felul tau o va pierde cu siguranta.
Daca nu o sa incetezi cu gelozia, posesivitatea, controlul isi va gasi un baiat care sa se mandreasca ca are o iubita frumoasa.
Si referitor ca se uita unii la fundul ei si ea nu reactioneaza am sa-ti zic asa :Uneori ca femeie e mai bine sa nu reactionezi la astfel de comentarii se intelege uneori prost informatia si poti ajunge in situatii grave.
Te sfatuiesc sa incerci sa fii mai calm, mai relaxat si incearca sa scapi de chestia asta acum - pentru ca peste ceva ani va fi un defect enorm si nu cred ca ar rabda cineva gelozia ta.
Din punct de vedere psihologic gelozia e o manifestare a unor complexe, afla care este al tau si rezolva-l.
Sper ca am reusit cat de cat sa fac lumina.
0
08-02-2012, ora 01:15
andrei2012
Nu este medic/terapeut
andrei2012
sunt complexat ca sunt inalt.. si bine facut.. nu prea sunt foarte multi inalti..
: poate pare o prostie... sunt si putin grasut... si inalt.. si cred ca de asta
nu am nici bani sa dau pe afara.

app am 22 de ani
0
08-02-2012, ora 19:01
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna Andrei, am avut curiozitatea sa citesc toate postarile tale si am ajuns la o concluzie:daca nu mergi la un psiholog, ca sa nu zic chiar psihiatru, nu te mai faci bine asa de usor..ai f. multe obsesii...cu iubita ta, despre starea ta fizica...
asa ca mergi la o consultatie, acum cand este inceputul unei boli.
multa sanatate, ai grija de tine, nu-ti imaginezi cat este de scumpa sanatatea, esti prea tanar.
0
08-02-2012, ora 23:26
Irina20
Nu este medic/terapeut
Irina20
Orice om are complexele sale, asta nu inseamna ca gata trebuie sa mearga la psihiatru sau sa se interneze la spitalul 9.
Trebuie sa vrei Andrei sa faci o schimbare.Noi suntem fauritorii destinului nostru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul