amanare descoperire implant

14-10-2013
alex1977
Nu este medic/terapeut
alex1977
Buna ziua,

La sfarsitul luni Mai mi-au fost inserate 4 implanturi la o clinica din tara. Mi s-a spus ca trebuie sa astept minim 4 luni pentru 3 implanturi si 6 luni pentru un implant la care am avut nevoie si de aditie osoasa.
Deoarece datorita jobului nu am posibilitatea de a reveni in tara in luna Noiembrie cand ar fi termenul acela de 6 luni pentru a 2-a etapa de descoperirea implantelor as dori sa va rog sa imi spuneti daca ar fi o problema sa mai aman acea interventie cu inca 2 luni pana in luna Ianuarie anul viitor cand as avea posibilitatea sa revin la clinica respectiva.
Ar putea in vreun fel afecta integritatea implanturilor aceasta amanare?
Va multumesc anticipat pentru raspuns
1 comentarii
0
14-10-2013, ora 13:49
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua! Nu ar trebui sa fie probleme daca amanati cu 2 luni descoperirea si protezarea. Avand in vedere ca osul necesita ceva luni sa se formeze, cele doua luni pot fi binevenite.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  • Implant dentar inovator, prezentat de cercetătorii americani
  •