Amenoree secundara urmata de endometrita cronica...fara tratament in Italia

26-04-2013
aliutza90
Nu este medic/terapeut
aliutza90
Buna ziua am 22 de ani si lucrez in Italia.Am o menstruatie normala dar anul trecut in luna august s-a oprit si nu a mai venit pana in decembrie.Am eliminat cu 3 teste posibilitatea unei sarcini si dupa o serie de analize nimeni nu stia ce se intampla si nu mi-au dat nici un tratament.Din luna ianuarie pana in 28 februarie am avut menstruatie non-stop in cantitati foarte mici dar nu se oprea.Am facut o biopsie deoarece la ecografie s-au vazut ceva inflamatii iar in luna martie la sfarsit cand au ajuns rezultatele doamna ginecolog mi-a trimis diagnosticul prin mesaj...endometrita cronica si mi-a scris ca nu am nevoie de nici un tratament.Luna aceasta in absenta menstruatiei i-am telefonat, nu mi-a raspuns i-am trimis si un sms dar tot fara folos.Nu am posibilitatea sa ajung in tara daca ma puteti ajuta cu vreo parere sau vreun sfat va multumesc mult..deoarece nu stiu ce sa fac in aceasta situatie. Imi cer scuze pentru lunga poveste
2 comentarii
0
28-04-2013, ora 13:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Iei vreun medicament ?
0
29-04-2013, ora 14:59
aliutza90
Nu este medic/terapeut
aliutza90
Nu iau nici un medicament pentru ca mi s-a spus ca nu este nevoie si nu mi se pare normal sa stau sa astept..deoarece menstruatia nu mai apare..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •