ameteala, contractii musculare, parca muschii tremura si durere acuta la picioare

24-04-2008
sinamo
Nu este medic/terapeut
sinamo
Buna
de vreo saptamana sunt ametita, am contractii musculare, parca muschii tremura, ma dor foarte tare picioarele, uneori simt o presiune la cap, inima bate mai tare ca de obicei, ma doare si mana dreapta mai ales la axila si parca e amortita ma dor si articulatiile uneori..Am facut un ecograf la san dar nu e nimic.Medicul de familie mi-a spus sa merg la cardiologie.Ekg-ul e bun.Tensiunea era 120 cu 80.Cardiologul mi-a dat ceva pt tensiune si xanax.Eu cred ca am altceva.Ce credeti?
3 comentarii
0
24-04-2008, ora 00:00
tigeratlantic
Nu este medic/terapeut
tigeratlantic
dute si fa si un control la ortopedie
0
06-05-2008, ora 00:00
vero76
Nu este medic/terapeut
vero76
Buna
Si eu am aceste simptome de mai multe luni si am vizitat mai mult medici toate analizele imi ies bine dar eu ma simt mai rau, am mai multe diagnostice pana in prezent, de la cati medici am vizitat, iar eu ma sint si mai rau, ma strange ceva degat si toate simtomele de mai sus. Cineva un medic mi-a zis ca ar fi de la lipsa de calciu si cred ca trebuia sa o ascult, dar mi-am facut calciu ionic si era la limita de jos, ca sa aflu de curand ca corpul poate sa nu imagazineze calciu chiar daca tu ai in sange. O sa imi fac cateva analize mai amanuntite cu privire la problemele cu calciou ca si maicamea a avut aceste spasmofile si cica ar fi si genetica. Incearca sa iti faci si tu analize pt calciu, poti sa fi uimita cata probleme iti da lipsa de calciu.
BATFA
0
26-01-2009, ora 11:59
sinamo
Nu este medic/terapeut
sinamo
Buna,
Tot nu ma simt bine dupa un an de investigatii.Va trimit ultimele analize pe care l-am facut si unde imi ies monocitele si bazofilele marite si nu mi s-a spus care ar fi cauza.Eu sunt tot ametita, imi tremura uneori muschi, fac si febra 37-37.1 ma doare in partea dreapta in zona coastelor si umarul drept.Muschii ma dor foarte tare, uneori parca si tendoanele, articulatiile.Parca nu am putere si imi tremura picioarele.Am facut eco abdominal si totul e ok.VEzica biliara este cudata.La neurologie a spus ca e totul ok dar nu mi s-a facut EEG sau CT.Dimineata in special am o tuse expectoranta.radiografia a iesit bine.Esudatul faringian flora normala.
Va trimit rezultatul analizelor:
- Leucocite- 7.08
- Hematii- 4.92
Hemoglobina-14.6
Hematocrit-43%
Volum mediu eritrocitar-88.2
MCH-29.6
Concentratia medie de hemoglobina eritrocitare-33.6
RDW-11.7
TRombocite-353
Volum mediu eritrocitar-7.49
Neutrofile-3.51
Eosinofile-0.101
Limfocite-2.35
Basofile-0.130
Monocite-0.992
Neutrofile-49.6 %
Eosinofile-1.430%
Basofile-1.83%
LImfocite-33.1%
Monocite- 14%
TRombocrit-0.264%
PDW-18.7%
VSH-6 mm
Fibrinogenemie- 290 mg/dl
calciu seric-9.5
Magneziemie- 1.9
colesterol-228
calciu ionic-4.20
Bilirubina totala-0.67
Bilirubina directa-0.25
aLT-TGP-9
Gama GT-16
AST-TGO-5
Proteine totale serice-7
LDH-226
Creatin Kinaza-34
coproparazitologic negativ
Aslo-negativ
Factor reumatoid-negativ
Proteina C reactiva-negativ
Creatin kinaza- 70
FAN-ANA - negativ
Toxoplasmoza - negativ
va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.