ameteala ochelari

01-11-2013
noolmad
Nu este medic/terapeut
noolmad
buna ziua

de 3 zile sunt proaspat 'ochelarist', daca as putea spune asa, in urma cu 3 zile am facut un consult oftalmologic deoarece aveam ochi rosii dimineata si ma usturau, in urma controlului mi-a dat urmatoarele rezultate: od v 1, cyl -0, 50, axis 0, os v1, sph -0, 25, dp 65 la od in tabel sph e liber si la os campul cyl e liber, ma scuzati dar nu ma prea pricep la asa ceva si mai bine de atat nu stiu sa ma exprin referitor la rezultate. mi-a recomandat sa port ochelari la calculator si cand conduc, problema e ca in prima jumatate de ora vad bine iar apoi incep usor sa vad in ceata si ma apuca ameteala, mentionez ca ochelari in port momentan doar la calculator deoarece petrec in jur de cel putin 8 ore in fata lui. sunt ochelari facuti gresit sau care ar putea fi problema? sunt foarte ingrijorat in aceasta privinta deoarece nu vreau sa imi stric mai rau vederea si am dat si o groaza de bani pe ei. va multumesc am uitat sa mentionez in acel tabel cu rezultatele analize scrie ochelari pentru distanta? in acest caz e bine sa ii port in fata calculatorului?
1 comentarii
0
26-02-2014, ora 10:11
adrian.bradescu
Nu este medic/terapeut
adrian.bradescu
Ceva similar am si eu, de doua zile de cand am ochelari cu dioptrii ZERO pentru calculator, ma confrunt cu ameteli si greata... Nu stiu ce sa fac...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.