Ameteala permanenta

17-05-2009
Petrescu Daniel
Nu este medic/terapeut
Petrescu Daniel
.Buna ziua! Numele meu este Petrescu Daniel, am 22 de ani si ma confrunt cu o problema destul de deranjanta.De aproape 2 saptamani mi s-a instalat o stare de usoara ameteala permanenta care oscileaza in ceea ce priveste intensitatea. De asemenea am observat ca am si o usoara incapacitate de concentrare. Am fost si la un doctor neurolog care, dupa ce mi-a facut acele teste pentru a verifica vederea si reflexele, cat si coordonarea, tensiune. Mi-a zis ca sunt ok.Acesta mi-a prescris un tratament cu Calciu +D, Magne B6, Extraveral (acesta din urma am renuntat sa il mai iau pt. ca ma sinteam mai ametit de la el). Am observat insa ca noaptea dupa ora 20:00 ma simt putin mai bine. Am incercat sa fac si miscare cum mi-a prescris doctorul, insa se pare ca ametesc si mai tare. Intradevar petrec cam mult timp in fata calculatorului 8-9 ore ( sunt in ultimul an si trebuie sa i-mi ternim licenta), sunt fumator insa nu consum cafea si cola. Sunt putin nelinistit ca nu reusesc sa gasesc un raspuns, si posibil ca aceasta stare de neliniste sa agraveze putin simptomele pe care le am. Astept un sfat. daca se poate. -
1 comentarii
0
22-05-2018, ora 10:32
Cosmin1991
Nu este medic/terapeut
Cosmin1991
Buna ziua! Ma numesc cosmin si am 26 de ani si de mai bine de 6 luni ma confrunt cu ameteli permanente si ochi obositi din ce cauza?
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.