Ameteala puternica...

08-10-2011
Cristina_93
Nu este medic/terapeut
Cristina_93
Patru zile, poate mai mult, am stat cu aerul conditionat fix deasupra capului meu. Eram in autocar si singurul loc pe care puteam sa stau, era la geam. Inclusiv seara cand era foarte frig, soferul baga aer conditionat ce venea de deasupra capului meu si aer cald de jos. Iar de atunci, am momente cand imi fuge imaginea de sub ochii, sau mai rau, ma apuca o ameteala de...uneori vad si triplu. Si inca un lucru care ma deranjeaza foarte rau, imi vajaie capu' tot timpu'...e ca si cum cineva amesteca cu lingurita cafeaua, dar in loc de cana cu cafea, e capu' meu...
A patit cineva ceva? Ori...macar asemator?
4 comentarii
0
08-10-2011, ora 20:13
Cristina_93
Nu este medic/terapeut
Cristina_93
Sau macar, ce as putea face? Am crezut ca o sa-mi treaca dar...e din ce in ce mai rau...
0
08-10-2011, ora 21:29
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Cristina,
ti-am trimis un mesaj privat.

O seara linistita sa ai!
0
10-10-2011, ora 17:02
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Cristina_93, cred ca ai facut o sinuzita.
Ar trebui sa iti faci un exudat nazal cu antibiograma. La antibiograma iti va spune cu ce antibiotic sa te tratezi, adica la ce antibiotic este sensibila bacteria.
Mergi mai bine la spital sa te vada un doctor ORL. Nu e bine ca ti-a afectat vederea. Poate este ceva la ureche.
Daca zice ca este sinuzita si iti da antibiotice, mergi si fa-ti mai intai un exudat nazal cu antibiograma.
Daca incepi tratamentul, nu mai poti sa faci exudatul. Va trebui sa astepti sa treaca 10-12 zile de la ultima pastila luata, altfel iti iese rezultatul fals negativ.
0
11-10-2011, ora 19:35
Cristina_93
Nu este medic/terapeut
Cristina_93
Va multumesc mult pentru pareri...o sa va urmez sfaturiile, atat lui "sebesul de jos" cat si tie tema. Multumesc inca o data :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •