ameteala puternica

24-02-2012
feel
Nu este medic/terapeut
feel
Buna ziua,

Apelez la acest forum ca si solutie de urgenta.. momentan ma aflu in strainatate si nu pot merge la medic.

Intr-o duminica m-am trezit din somn brusc pentru ca simteam cum totul se invarte. La un moment dat dupa ce am mancat am inceput sa vomit. Am avut ameteala toata ziua si am vomitat tot ce beam sau mancam. Apoi mi-a fost bine. Insa la o sapt de la incident am avut iar o ameteala puternica care m-a tinut doar 3 ore. A doua zi insa s-a instalat din nou la cam 2 ore dupa ce m-am trezit si m-a tinut toata ziua In urmatoarea zi m-am trezit cu o flegma in gat si cu o tuse medie ca intensitate, am luat 2 ospenuri si 2 plicuri de Coldrex max grip pe care le aveam la mine. Amigdalele le simt iritate de la tusa si flegma. La 2 zile, adica astazi, sunt din nou foarte ametita si am si nasul infundat, nici pßastilute nu mai am. Sa fie o gripa?
Uneori seara am si senzatia pret de cateva minute ca mi-e foarte cald.
Va rog din suflet sa imi spuneti daca e urgent sa merg la medic si la ce specilizare. Multumesc mult!
1 comentarii
0
24-02-2012, ora 14:48
feel
Nu este medic/terapeut
feel
as mai vrea sa adaug ca de ceva timp mi se cojeste si piele de pe palme, nu ma mananca si nici nu e iritata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •