ameteala scurta

07-06-2017
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
Am avut o ameteala scurta..poate fi de la deshidratare?mancare sau griji?sau alte cauze gen tahicardie?
4 comentarii
1
08-06-2017, ora 19:51
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Ameteala(vertijul) este una din simptomele cele mai des intalnite in practica medicala. Omul poate avea vertij fiind perfect sanatos(la schimbarea pozitiei mai ales=se numeste vertij positional benign) sau avand o lista imensa de afectiuni de la sindroamele vestibulare periferice sau centrale la afectiuni oftalmologice, neurologice, hipocalcemie, hipomagniezemie, sindroame anemice...si lista poate continua. Doar o evaluare amanuntita poate decela(si uneori poate esua) cauza vertijelor.
0
08-06-2017, ora 20:26
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
doar atunci am avut..imi mai tiuie urechea cateodata si imi curge un ochi tot cateodata..poate sa apara si de la alergii?
0
08-06-2017, ora 20:28
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
am cateodata la ureche un tiuit scurt care dispare..nu stiu daca e patologic..sau daca toate acestea au legatura cu consumul de cafea..cam beau 3 cafele/zi si sucuri acidulate cu cofeina cateodata..
0
11-06-2017, ora 02:02
elleena_2005
Nu este medic/terapeut
elleena_2005
Buna seara !
Am o problema..ametesc uneori cand imi shimb pozitia pe perna sau la stomatolog atunci cand la fel, misc capul intr-o anumita parte...atragand dupa sine si atacul de panica...
Cand mi-a curatat un molar, am simtit vertij puternic...dar dupa ce a fost scos nervul, nu am mai avut acea senzatie. Cum pot preveni aceste stari de vertij si atac de panica?
Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.