ameteli, amorteli, slabiciune in intreg corpul, blocare

28-04-2008
cristinutza_pp
Nu este medic/terapeut
cristinutza_pp
am 20 de ani si problemamea a inceput de aprox 3 ani cand ma durea f tare capul apoi imi amortea treptat mana dr-jumatea dr a gurii-jumatea dr a limbii-si jumatea dr a nasului.amorteala trecea de la o parte la alta si concentratia mea era f mica.anul trewcut am avut tot mai des siptomele astea si am facut m multe analize care nu aratau nimic.si tot in urma cu aprox 10 luni mi s-au afectat corzile vocale si nu am avut voie sa vorbesc 10 zile.acum mai nou mi se inmoaie picioarele(mai ales cand sunt putin nervoasa) si in ultima luna mi se tot blochaza corpul.prima data ma ia o moleseala, apoi ameteala si instabilitate, mi se inmoaie tot corpul si simpt ca nu il pot misca si nu reusesc ca fac nimic.in plus la nivelul gatului am senzatie de blocare care ma sufoca.medicii nu stiu ce raspuns sa-mi dea.va rog sa ma ajutati sa stiu in ce stare este sanatatea mea.multumesc frumos
3 comentarii
0
28-04-2008, ora 00:00
cristinutza_pp
Nu este medic/terapeut
cristinutza_pp
la aceiasi problema de mai sus as dori sa adaug caf des mi se blocheaza si maxilarul
0
10-09-2008, ora 00:00
Cori100
Nu este medic/terapeut
Cori100
Cum te mai simti intre timp? Ai gasit vreo solutie care sa te duca spre un confort al vieitii de zi cu zi?
Nu ai observat cumva ca simptomele se accentueaza inainte de menstruatie?
0
24-04-2009, ora 20:51
steliana mihu
Nu este medic/terapeut
steliana mihu
buna ziua
sunt o tanara de 24 de ani si cam de aproximativ 4 ani ma confrunt cu niste amorteli la cap
am fost la anumiti medici neurologi si mau dat anumite tratamrmente care mi-au ameliorat amortelile dar apoi au aparut din nou
mai puternic simt pe pertea dreapta si o senzatie de presiune pe urechea dr si uneori simt si pe partea stg in special cand nu simt pe partea dr medicii mi-au spus ca este vorba de o oboseala cr
va spun sincer ca atunci cand ma gandesc mai intens la aceste amorteli parca simt si mai tare
am luat tratament Nootropil, calciu sandoz, magneb6 si un sedativ pe baze de plante
va rog sa imi dati vreo sugestie ce as putea sa fac
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.