Ameteli bruște

16-08-2018
TheGodfather
Nu este medic/terapeut
TheGodfather
Buna, o sa incep cu ani de zile în urmă, uneori cand ma puneam sa dorm simțeam ca patul se învârte în partea dreaptă, imi imaginam ca ma învârt în stânga și imi trecea, o dată pe an aveam ameteli puternice, groaznice, daca rezistăm sa stau in picioare nu mai puteam sa ma aplec sau sa culc capul fiindca ametelile se intensifică la fiecare secundă și trebuia să mă ridic la poziția inițială, niciodată nu am avut curaj sa vad cat de tare se intensifică de frica sa nu leșin, la fel daca la inceput ma culc pe partea dreaptă de exemplu, apoi nu mai pot întoarce capul în alta pozitie câteva ore, daca raman pe dreaptă ma simt ok, problema este ca sau intensificat ametelile, ametesc brusc, nu ma doare nimic doar ca ametesc brusc, o amețeală groaznică încât imi e greu sa imi păstrez echilibrul, uneori ma simt ametit toata ziua, nu pot sa ies sa ma plimb nicăieri, imi este afectată viața grav, abia muncesc, medicii din uk miau dat betahistine dihydrochloride, au zis ca sunt pt ameteli, dar își fac efectul foarte puțin, sunt disperat la ce clinică ma sfătuiți să merg, imi afecteaza viața grav aceste ameteli, nu sunt ameteli ca si cand te-ai invarti în loc, sunt ameteli diferite nu stiu sa explic, si este șocant ca apar chiar dacă stau jos sau culcat, mai nou ma trezesc din somn aceste ameteli, ajutor
1 comentarii
0
20-08-2018, ora 20:56
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Noi tratam ametelile cu foarte bune rezultate, prin tehnici naturiste.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •